Samsungi DigiPass viib kümme võistkonda digiseiklusele

21. sept. 2016 Samsung Digi Pass - 1 Kommentaar

Täna selgusid kümme võistkonda, kes alustavad digiseiklust tasuta koolitusprogrammis Samsungi Dig Pass. Programmis osalejad töötavad Tallinna ülikooli õppejõudude käe all välja oma digilahendused ning arendavad sealjuures oma digitaalseid ja sotsiaalseid oskusi. Ideid esitati programmi eri valdkondadest, alustades kunstide ja tantsu, lõpetades infotehnoloogiaga.

„Laekunud ideede mitmekesisus näitas, et kutsekoolinoored on väga leidlikud oma eriala või koolielu puudutavatele kitsaskohadele infotehnoloogiliste lahenduste väljapakkumisel,” sõnas programmi üks koolitajaid, Tallinna ülikooli digitehnoloogiate instituudi analüütik Jaanika Hirv. Ta lisas, et meeskonnad tulid näiteks välja mõttega arendada rakendus laotöötajate töö lihtsustamiseks, luua äpp tantsuliigutuste õppimiseks või lahendus, mis aitaks uues koolimajas orienteeruda.

Koolitusprogrammis Samsungi DigiPass õpetatakse noortele kutseõppuritele DIGCOMP raamistikus välja toodud oskusi. Need on Euroopa Komisjoni kehtestatud ja Eesti vajadustele kohandatud digioskused, mida on tänapäeva ühiskonnas toime tulemiseks tarvis. Värskelt omandatud pädevuste tõendamiseks saavad noored Samsungi digipassi ja nende oskusi kirjeldavaid digitaalseid õpimärke (badges). Esimesed sammud digiidee väljatöötamise suunas tehakse koos mentoritega 30. septembril ja 1. oktoobril toimuval seminaril.

Valituks osutunud ideed on pärit Tallinna, Tartu, Raplamaa, Võrumaa, Valgamaa, Ida-Virumaa ja Pärnumaa kutsekoolidest. Programmi pääsenud kümme ideed valis välja žürii, kelle hulka kuulusid Kutsekoja, haridus- ja teadusministeeriumi, sihtasutus Innove, HITSA, Tallinna ülikooli, Euroopa Komisjoni esinduse Eestis, IT- ja koolitusfirma BCS ja UNESCO Eesti rahvusliku esinduse esindajad.

Programmi tublimaid ootab tõeline töökogemus – praktika suures tehnoloogiaettevõttes Samsung ja ühes oma eriala juhtivas ettevõttes Eestis. Lisaks saavad noored auhindu ning võimaluse võita oma koolile VR virtuaalreaalsuse prillid. Programmist saab lähemalt lugeda Samsungi DigiPassi koduleheküljelt.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Samsungi DigiPass viib kümme võistkonda digiseiklusele”

  1. […] artikkel ka  Õpetajateleht ning […]

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!