Seminaripäeval Lennusadamas lahatakse kooli, muuseumi ja ülikooli koostöövõimalusi

29. sept. 2016 - Kommenteeri artiklit

Uuringud näitavad, et mitteformaalsed õpikeskkonnad rikastavad õppeprotsessi metoodiliselt, motiveerivad õpilasi pingutama, seovad praktilise ja teoreetilise edukalt kokku, aitavad arendada olulisi 21. sajandi oskusi, nagu ettevõtlikkus, enesejuhtimine, koostöö ja kriitiline mõtlemine, parandavad õpitulemusi ning pakuvad võimalust väärtuskasvatuseks – eriti empaatiavõime arendamiseks.

Ometi on õpetajal tihti raske leida sobivaid koostööpartnereid ja -vorme muuseumide, raamatukogude, teaduskeskuste, loomaaedade ja teiste haridusasutuste kirevast programmist. Muuseumipedagoogid ei jõua aga läbi intensiivse infomüra õpetajateni ning ülikoolide võimekus mitteformaalsete õpikeskkondade ja kooli koostööd koordineerida jääb kõigi osapoolte ülekoormatuse tõttu tihtipeale varju. Siiski on õiged inimesed ja head mõtted kõik juba kusagil olemas, tuleb nad ainult ühte ruumi kokku tuua.

9. novembril leiab Eesti meremuuseumi Lennusadamas aset seminaripäev „Sünergia”, mis toob kokku õpetajad, muuseumipedagoogid ja haridusteaduste õppejõud ning tudengid. Eesmärk on tutvustada haridusasutuste koostöö parimaid kogemusi ning luua pinnas uute koostööprojektide algatamiseks.

Seminaripäeva esimeses pooles saab kuulda ettekandeid külalistelt nii Eestist kui ka välismaalt. Päeva teine pool on pühendatud koostööprojektide loomisele, uute sõprade leidmisele ning Eesti muuseumimaastiku võimalustega tutvumisele.

Osalustasu 20 eurot. Vaata lähemalt meremuuseum.ee/infopaevad.

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!