Sportida on vahva, sportida on hea!

30. sept. 2016 Margarita Kask Pärnu Mai lasteaia õpetaja - Kommenteeri artiklit

Tervis ja liikumine on Pärnu Mai lasteaias alati au sees olnud. Nii ühinesime rõõmsalt üleriigilise spordinädalaga ning osalesime edukalt Pärnumaa tervisenõukogu korraldatud lastele suunatud liikumisürituste konkursil „Nutiküürust priiks!”, mille eesmärk on ennetada laste rühiprobleeme.

Alustasime sporditegevustega juba 1. septembril tarkusepäeva matkaga „Rändame rühikalt ringi”. Selle käigus said nii suured kui ka väikesed arendada oma kõiki meeli, rühti ja liikumisoskust sõbralike „metsloomade” eestvedamisel viies tegevuskeskuses. Lastel tuli lahendada mõistatusi, kududa ämblikuvõrku, läbida jänese-, siili-, ussi- ja sipelgarada. Öökulli juures tuli proovile panna oma nägemismeel, rebase juures kompimismeel. Jänes kutsus kuulama, hunt haistma ja karu maitsma. Matk lõppes tervislike piknikupaladega.

Liikumisnädalal, mis kandis nime „Sportida on vahva, sportida on hea”, tegelesid lapsed igal nädalapäeval eri kergejõustikualadega. Esmaspäev oli pühendatud jooksualadele: tõkkejooks, redelijooks, vormelijooks. Kõik osalejad said näidata ja arendada oma kiirust ja osavust.

Teisipäeval oli põhitähelepanu viske­aladel: vahtoda vise, vortex’i-vise, kettaheide, sangaga palli vise. Lapsed õppisid tundma põnevaid viskevahendeid ja -tehnikaid. Sama päeva õhtupoolikul avasime traditsioonikohaselt oma kollektiiviga uue õppeaasta, seekord Jõekääru discgolf’i rajal. Nagu alati, nii ka seekord toetas ilmataat meie sportlikku ettevõtmist erakordselt kauni ja sooja õhtuga.

Kolmapäev oli eriti tähtis koolieelikutele, sest meie lasteaia kaks vanemat rühma osalesid ülelinnalisel koolieelikute jooksupäeval „Jooksurõõm kõigi laste põue”.

Neljapäeva hommik kuulus hüppealadele: teivashüpe, kaugushüpe, ristkeks ja kõrgushüpe. Lisaks hüppetehnikale õppisid lapsed tundma oma vastupidamisvõimet. Päeva lõpetas meeleolukas perespordiüritus, millest võttis osa lausa 90% peredest ehk üle 350 osaleja. Peredel tuli end proovile panna kaheksas kontrollpunktis, kus ka vanematel oli võimalus katsetada oma oskusi kergejõustikualadel, mida lapsed nädala jooksul olid harjutanud. Sportimist juhendasid ja toetasid lastele tuttavad loomad. Kõigile, kes kontrollpunktid edukalt läbisid, anti medalid. Pered said ühiselt ja sportlikult aega veeta, pingutada koos hea tulemuse ja eelkõige tervise nimel.

Meie lasteaia liikumisürituste sari jätkub kahe toreda ettevõtmisega. Septembri lõpus toimub koolieelikutel traditsiooniline matk Tolkuse rabasse ja nooremad rühmad külastavad Männituka talu. Lapsed tutvuvad raba-, vee-, metsa- ja taluloomade ning -lindudega. Nende teadmiste abil loome seoseid loomade ja nende imeväeliste asenditega laste joogaharjutusi rakendades.

Laste liikumis- ja toitumisharjumuste kujundamisele on pühendatud leiva- ja piimanädalad „Õige toit toetab rühti”. Lapsed näevad etendust, mis jutustab tervislikest ja mittetervislikest toiduainetest ning nende mõjust lapse organismile ja liikumisaparaadile. Lapsed saavad osaleda liikumismängude päeval, kus iga mäng toetab liikumisharjumuste kujundamist. Meie lasteaia sügis on täis liikumist.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!