Tallinna tehnikaülikool on 98-aastane

19. sept. 2016 TTÜ - Kommenteeri artiklit

17. septembril sai Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) 98 aastat vanaks, akadeemiline aktus sünnipäeva tähistamiseks toimub täna, 19. septembril.

TTÜ loeb oma ajaloo alguseks 17. septembrit 1918, mil Saksa vägede poolt okupeeritud Eestis hakkas kohalikke tehnikaharitlasi koondav Eesti tehnika selts korraldama tehnilisi erikursusi.

Tänasel akadeemilisel aktusel tunnustatakse TTÜ medaliga rektor emeeritus Andres Keevallikut ning promoveeritakse 73 doktorit. TTÜ audoktoriks promoveeritakse rahvusvaheliselt tunnustatud keemiaprofessor Sir Martyn Poliakoff.

Sel aastal promoveeritakse doktoreid võrreldes varasemate aastatega ligi veerandi võrra rohkem.  Samuti on viimasel paaril aastal tehnikaülikoolis kaitsnud doktorikraadi teadlased, kelle teadustöö on valminud rahvusvahelises koostöös mõne välisülikooliga – on selleks siis mainekad École centrale de Nantes Prantsusmaal, Norra tehnikaülikool, Aarhusi ülikooli Taanis või Aalto ülikool Soomes.

„Rõõm on näha, et tänavu on nii palju noori teadlasi doktorikraadini jõudnud. Juba eelmisel aastal tehtud otsus tagada kõikidele uutele doktorantidele nooremteaduri töökoht Tehnikaülikoolis koos  1. jaanuaril 2017  käivituva uue akadeemilise karjäärimudeliga kasvatavad doktorikraadi kaitsnute arvu tulevikus loodetavasti veelgi,“ ütles TTÜ teadusprorektor Renno Veinthal.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!