Tallinna ülikool kutsub lapsi Looduse Akadeemiasse

20. sept. 2016 Tallinna ülikool - Kommenteeri artiklit

looduse-akadeemia29. septembril saab Tallinna ülikoolis alguse Looduse Akadeemia, mis aitab praktilise, loomingulise ja mängulise tegevuste abil laiendada laste silmaringi. Ringitundide eesmärk on arendada loodusetunnetust ja vaatlusoskust, näidata looduses toimuvate protsesside ja meie igapäevaste otsuste seoseid.
„Looduse tundmaõppimiseks ei ole vaja minna seitsme maa ja mere taha rändama, alustada saab iseenda ja oma ümbruse avastamisest,” sõnas Tallinna ülikooli ökoloogia keskuse juhataja ja vanemteadur Mihkel Kangur. Sügistalveks on planeeritud 12 ringitundi, milles soovitakse lastele aimu anda, mida tähendab teadus ja kuidas mõista looduses toimuvat.
Sama teaduskeskuse teadur Liisa Puusepp lisas, et ülikooli minemiseks ei ole vaja enne ilmtingimata läbida 12 kooliklassi. „Kui on piisavalt uudishimu, võib põnevatele küsimustele vastuste leidmisega alustada juba varem,” sõnas ta. Näiteks uuritakse, kuidas mõjutavad bakterid meie toidulauda, millest koosneb muld, millised taimed oleks mõistlik söömata jätta või millises veekogus on elanud õhtusöögiks söödav kala. Neile ja teistele sarnastele küsimustele hakkavad lapsed vastuseid otsima Looduse Akadeemias koos TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi teadlastega.
Osalema oodatakse 8‒12-aastaseid huvilisi ja ringid leiavad aset igal neljapäeval kell 16 Tallinna ülikooli laborites, auditooriumites ja heade ilmade korral ka õues. Osavõtumaks 25 eurot kuus sisaldab vähemalt nelja kohtumist kuus ning vajaminevaid õppevahendeid. Registreerimine on avatud siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!