Tallinna ülikoolis kasvas magistriõppe osakaal

1. sept. 2016 Tallinna ülikool - Kommenteeri artiklit

Tallinna ülikoolis alustab täna õpinguid 2476 uut tudengit. See on küll 2% vähem kui eelmisel aastal, kuid ülikooli eesmärgile vastavalt kasvas magistriõppe osakaal. Tulevasi magistreid asus õppima 5% mullusest enam. Bakalaureuseks saamisele võttis sihi 1524 uut tudengit, doktorikraadi ihalejaid on 49.

Tänavu alustatakse ka uue õppeainega, mis lühendina kannab nime ELU. Eesmärk on interdistsiplinaarsuse edendamine – eri erialade tudengid tegutsevad ühiselt eluliste projektide kallal. Koos tegutsemise kogemust pakutakse edaspidi kõigile BA- ja MA-taseme üliõpilastele, sel sügisel alustavad esimesed pilootprojektid, kus osaleb ligikaudu 100 üliõpilast.

Tallinna ülikooli eesmärk on olla targa eluviisi eestvedaja Eestis ehk teha ise ja juhatada ka teisi tegema tõenduspõhiseid otsuseid. Kuue instituudiga ülikool tegutseb Tallinnas ning oma kolledžite kaudu ka Haapsalus ja Rakveres. Õpetatakse üle saja eriala.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!