Tartu Kannikese lasteaed sai 30-aastaseks

28. sept. 2016 Helina Muruaas Kannikese lasteaia õppealajuhataja - Kommenteeri artiklit
Sünnipäevapeol rõõmustasid pealtvaatajaid lõvi ja lõvitaltsutaja, klounid, köielkõndija ja võlur – kõik oma ala professionaalid, Kannikese lasteaia õpetajad.

Sünnipäevapeol rõõmustasid pealtvaatajaid lõvi ja lõvitaltsutaja, klounid, köielkõndija ja võlur – kõik oma ala professionaalid, Kannikese lasteaia õpetajad.

Kannikese lasteaial on ilusal ajal sünnipäev – siis, kui kõik on uus septembri kuus. Selle aasta septembri alguses pidas lasteaed oma 30 sünnipäeva. Päris pikk aeg.

Selle 30 aasta auks sünnipäeva ka tähistati. Tartu Kannikese lasteaed on suur lasteaed, meil on 14 rühma , kohti pea 300 lapsele. Nii et pidulisi oli palju.

Et kõik peost osa saaksid, on kõige parem sünnipäeva pidada õues. Mõeldud, tehtud. 5. septembri hommikul paistis päike soojalt ja lasteaia imeilusale õuealale tekkis tsirkus lipukettide, õhupallide ja lillekastidega.

Vaikselt hakkasid rühmad platsile kogunema, tulid Pillikratid, Murumunad, Taibud, Rohekratid, Tantsutupsud, Pintselsabad, Meistermummid, Keelesaksad, Vandersellid, Jutulinnud, Kukerpallid ja meie kõige pisemad oma harjutuspäevi tegevad Musamiksid, Rõõmurullid ja Pisipõnnid.

Ja siis astusid laulu saatel lasteaia õuele lõvi ja lõvitaltsutaja, klounid; köielkõndija ning võlur (kõik oma ala professionaalid – Kannikese õpetajad) .

Tervituseks laulsime kõik koos „Kannikese laulu” ja siis algas vigurdamine! Klounid tegid lõbusaid trikke rõngaste ja pallidega, kiusasid ikka ka natuke teineteist, köielkõndija lummas oma iluga ja kui ta veel murule asetatud köiele astus, hoidsid kõik põnnid hinge kinni. Järgmisena sammus lavale möirgav lõvi koos oma taltsutajaga. Õhus oli tunda pinget. Lõvi pidi tegema trikke ja lõpetuseks hüppama läbi põlevast rõngast. Kuna lõvitaltsutajal oli kaasas palju maiustusi, tegi lõvi kõik trikid väga hästi ja julgelt. Hetk vaikust ja siis ilmus musta sametkeebiga ja hõbedase kaabuga mustkunstnik. Mustkunstnikul oli varuks paar kavalat trikki. Mõistatuseks jäi, kuidas tühjast kaabust jänes välja hüppas ja kuidas aevastaval mustkunstnikul kadus ära taskurätt, mis välja ilmus pärast lõvitaltsutaja maiusekotist ja oli nüüd kümme korda suurem ja värvilisem. Laste silmis oli põnevus ja naer. Laulsime veel ühise sünnipäeva laulu Kannikesele ja oh imet, järsku ilmusid nähtavale suured jäätisemäed. Päike paistab, jalad kõlguvad üle pingiserva, õues on soe, käes on suur tuutu jäätist, mida mõnus limpsida – tore päev see sünnipäev!

Kannikese lasteaed on 30 aasta jooksul saatnud kooli palju lapsi, olnud toeks paljudele peredele ning teinud koostööd Tartu linna teiste lasteaedade ja erinevate asutustega. Kõik soovisid sünnipäevalast õnnitleda. 8. septembril ühel õhtupoolikul saigi kõik Kannikese lasteaia sõbrad külla kutsutud. Sünnipäevapeole tulid linnavalitsuse ja haridusosakonna esindajad, teiste Tartu linna lasteaedade ja Veeriku kooli direktorid, Kannikese lasteaia hoolekogu liikmed ja lasteaia endised töötajad. Kõiki külalisi ootas üllatus, lapsevanemate tehtud etendus „Buratino vembud”, mis kajastas lasteaiale olulisi teemasid. Loo pani kirja meie lasteaia vanemõpetaja Jane Käis ja lavastas direktor Ülle Västrik. Lapsevanemate esinemised on Kannikese lasteaia traditsioon. Lapsevanemad on lastele varemgi esinenud: isad astusid üles muinasjutuga „Kolm põrsakest“ ning emad tõid lavale „Pöial- Liisi“. Ühine teatritegemine on tore võimalus peredega koostööd teha. Lastele need etendused alati väga meeldivad ja tekitavad suurt elevust ka õpetajates.

Kui etendus oli vaadatud, oli aeg Kannikese lasteaias töötajaid tänada. Meie pere on suur, kokku 58 töötajat. Neile kõigile olid direktor Ülle Västrik ja õppealajuhataja Helina Muruaas suvel maalinud kaunid kannikese toonides kaelussallid, lisaks ühe lipsu, kuna majas töötab ka üks mees. Pärast suunduti lasteaia imeilusasse saali sünnipäevatorti sööma. Palju õnne, Kannikese lasteaed!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!