Tartu ülikooli muuseum kutsub teadlaste ööl avastama ulmelisi paiku, vandenõuteooriaid ja oma fantaasia piire

26. sept. 2016 TÜ muuseum - Kommenteeri artiklit

30. septembril kell 18 avab Tartu ülikooli muuseum uksed kõikidele teadus- ja ulmehuvilistele, kes saavad rännata eri maailmades, uudistada mitmesuguseid ulmelisi paiku, uurida vandenõuteooriaid ning panna meisterdamistubades oma fantaasia proovile.

Tartu ülikooli muuseumis ajaloolises toomkirikus tutvustame aastanäitusel „Maailma mõõtmine” maailmaränduritele vajalikke vahendeid vanadest aegadest. Pere väiksemad liikmed saavad meisterdada ulmelisi maakaarte ja fantastilisi loomi ning elada kaasa Hullu Teadlase eksperimentidele. Avatud on toomkiriku tornid.

Tartu tähetornis reisime teistele planeetidele ja avastame maastikke, mida ulmekirjanikud, ulmefilmide autorid ja teadlased on neis kaugetes paikades näinud. Samuti uurime, millised on kõige kiiremad või toredamad viisid universumis ringiliikumiseks pöidlaküüdist kuni ajamasinani. Toimuvad planetaariumietendused ning avatud on temaatiline meisterdamistuba.

Tartu ülikooli kunstimuuseumis räägime Vana-Egiptuse püramiididega seotud uskumustest ja vandenõuteooriatest ning vastukaaluks ka teaduslikest selgitustest. Püramiidide suurusest annavad aimu Cheopsi püramiidi 50 korda vähendatud mudel ning õiges suuruses püramiidi ehituskivid. Muuseumi aastanäitust „Teekond Hommikmaale. Otto Friedrich von Richteri (1791–1816) reisid ja kollektsioon” saab külastada koos kuraatoriga. Lastele on avatud egiptuseteemalised meisterdamistoad.

Kell 19 ja 21 saab kunstimuuseumis vaadata Viasati toel filmi „Vana-Egiptus: elu ja surm Kuningate orus”. NB! Vaatajate vahel loosime auhindu!

Ainult sel ööl on muuseumi müügipunktides sooduspakkumised! Toompoes on soodsamad kõik Hullu Teadlase tegelaskujuga meened, tähetornis Struve kaarega seotud meened ning kunstimuuseumis Egiptuse-teemalised meened. 

Tule ja veeda ulmeline öö Tartu ülikooli muuseumis!​


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!