Tartu ülikooli muuseumid noppisid auhindu

27. sept. 2016 - Kommenteeri artiklit
Struve kaare pusle.

Struve kaare pusle.

XIX Eesti muuseumide festivalil tunnustati auhindadega Tartu ülikooli loodusmuuseumi ning Eesti teatri- ja muusikamuuseumi ühisnäitust „Hingab ja heliseb“ ning Tartu ülikooli muuseumi meenet Struve pusle.

26. ja 27. septembril Narvas toimunud muuseumide festivalil toimunud näituste konkursil kuulutas žürii esimese koha vääriliseks Tartu ülikooli loodusmuuseumi ning Eesti teatri- ja muusikamuuseumi ühisnäituse „Hingab ja heliseb“.

Looduse ja muusika seoseid tutvustav näitus tõusis esile uudse lähenemisega teemale. Žüriid köitis nii visuaalne kui ka sisuline külg, mille tegi eriliseks materjalide taaskasutamine. Samuti toodi esile, et interaktiivne näitus on rändnäituste uus tase. Näitus „Hingab ja heliseb“ on Narva linnuses avatud 15. jaanuarini 2017.

EMMA ehk Eesti muuseumimeene auhindade jagamisel hinnati kolmanda koha vääriliseks Tartu ülikooli muuseumi esitatud Struve kaare pusle. UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvat Struve kaart tutvustav pusle pälvis žürii tähelepanu nii professionaalse teostuse kui ka hariva ja meelelahutusliku sisu tõttu. Eestist on maailmapärandi nimekirja kantud kaare kolm punkti: Tartu tähetorn, Võivere ja Simuna.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!