Tartu ülikooli raamatukogu jääb remondi tõttu suletuks

12. sept. 2016 Tartu ülikool - Kommenteeri artiklit

4. oktoobril uksed avama pidanud TÜ raamatukogu jääb suletuks vähemalt 12. detsembrini, kuna AS YIT Ehituse teostatavad ehitustööd ei saa ettenähtud ajal valmis. Alates oktoobrist võimaldab raamatukogu olukorra leevendamiseks oma lugejatele tasuta Eesti-sisest raamatukogudevahelise laenutuse teenust ning valdkondades paiknevad erialaraamatukogud hoiavad kasutajatele uksed kauem avatud.

TÜ kinnisvaraosakonna teatel on ehitusfirma teostatavad renoveerimistööd ajagraafikust mitu kuud maas. Raamatukogu direktori Martin Halliku sõnul on kahetsusväärne, et selle tõttu ei pääse lugejad raamatukokku. „Raamatukogu teeb omalt poolt kõik, et tagada lugejatele parimad võimalused raamatute kätte saamiseks ja lugemiseks,“ rõhutas Hallik.

Alates oktoobrist võimaldab TÜ raamatukogu oma lugejatele raamatukogudevahelise laenutuse ehk RVL-i teenust raamatutele, mis on renoveerimistööde tõttu ära pakitud ning mida seetõttu ei saa e-kataloog ESTER-i kaudu tellida. Kuni raamatukogu avamiseni saavad lugejad selliseid raamatuid tellida teistest Eesti raamatukogudest RVL-i kaudu tasuta. Lisaks pakub raamatukogu ülikooli valdkondadele võimalust kasutada õppehoonetes paiknevate erialaraamatukogude pikemaks lahtihoidmiseks oma tööjõudu.

Raamatukogu teenindusosakonna töötajate sõnul tunnevad tudengid kõige rohkem puudust füüsilisest keskkonnast, kus saab raamatukogu allikaid kasutades süvenenult õppida või teha kursusekaaslastega rühmatööd. Erialaraamatukogude pikem lahtiolekuaeg on vajalik eelkõige selleks, et pakkuda keskkonda õppimiseks ning tingimusi raamatukogudevahelise laenutuse kaudu tulnud raamatute hoidmiseks ja lugemiseks.

Sarnaselt varasemaga jätkab raamatukogu personal lugejate teenindamist Akadeemia tänava sissepääsu kaudu, võimaldades avakogude raamatute kojulaenutust. Alates 1. oktoobrist saavad tudengid oma raamatutele järele tulla ka laupäeval. Tartu ülikooli peahoones jääb avatuks raamatukogu infopunkt, kus saab end lugejaks registreerida, laenutustega seotud muresid lahendada ja vajadusel viiviseid maksta.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!