Teadlaste Öö festival kulmineerub teadlaste stand-up-võistlusega

30. sept. 2016 Mathis Bogens Teadlaste Öö Festivali kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit

Täna toimub teaduskeskuses AHHAA mainekas stand-up-teadusvõistlus FameLab, kus osalejad Lätist ja Eestist võtavad omavahel mõõtu teadusteemade atraktiivses esitlemises.

Teadlaste Öö festival toob esimest korda Eestisse maailmakuulsa stand-up-teaduskonkursi FameLab.  Võistluse piirkondlikus finaalis esinevad neli Läti ja viis Eesti noorteadlast, kelle ülesanne on kolme minuti jooksul rääkida publikule kaasahaaravalt oma uurimisteemast.

Festivali peakorraldaja Riina Nõupuu rääkis, et FameLab on tänavuse Teadlaste Öö festivali põhisündmus, kuna võistluse eesmärk haakub hästi festivali põhiideega.

FameLabi piirkondlikus finaalis esindavad Eestit Ronald Väli, Silja Märdla, Der-Liang Yung, Madis Vasser ja Valmar Kasuk.

Oma lühiettekannetes räägivad noorteadlased muuhulgas sellest, kas loomadel on iseloom, kas vananemist on võimalik peatada ning mida kujutab endast lõputu energia-buffet.

Etteasteid hindab viieliikmeline rahvusvaheline žürii. Piirkondliku FameLabi võitja esindab Eestit ja Lätit FameLabi ülemaailmses finaalis 2017. aasta juunis Cheltenhami  teadusfestivalil.

“Kuigi võistlusel valitakse välja üks ametlik võitja ehk kõige sõnaosavam teadusrääkija, siis juba praeguseks on võitjad kõik. Nii osalejad kui ka teadusmaailm, sest tänu läbitud UK teaduskommunikatsiooni kursusele on meil juures üheksa noorteadlast, kes oskavad rääkida teadusest nii, et kuulajad sellest aru saavad,” lisas Nõupuu.

FameLabi finaal toimub Tartus teaduskeskuses AHHAA. Üritus on inglise keeles ja pealtvaatajatele tasuta. Võistlus algab kell 18 ning kohtade arv on piiratud. FameLabi toovad Eestisse AHHAA, Cheltenhami festival, Briti Nõukogu ja Eesti teadusagentuur.

Sündmuse otseülekannet saab jälgida UTTV vahendusel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!