Teadlaste ööl saab TTÜ Mektorys kohtuda robotitega

30. sept. 2016 TTÜ Mektory - Kommenteeri artiklit

Teadlaste ööl, 30. septembril algusega kell 18 saab Tallinna tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory täpsemalt teada, kuidas töötavad Starship Technologies’i välja töötatud kuulsad pakirobotid. Huvilised saavad töötubades ka ise roboteid ehitada ja programmeerida. 

TTÜ Mektory tehnoloogiakooli koordinaatori Kristina Piliste sõnul on taoline suur teadusfestival kinnituseks, et noorte huvi teaduse vastu ei ole sugugi nii leige, kui ehk arvatakse.

TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtlussuhete prorektor Tea Varraku sõnul on teadlaste ööl kaasatud mitmeid eksperte nii ülikoolist kui ka väljastpoolt. „Meie noorim ekspert on Gustav Adolfi gümnaasiumi kolmanda klassi noormees Kristjan Liiv, kes asub inimesi õpetama YouTube’i kanalit oma sõnumi edastamiseks kasutama. Teda assisteerib TTÜ informaatikainstituudi dotsent Innar Liiv. Kütte- ja ventilatsiooni õppetooli nooremteadur Alo Mikola teeb ventilatsioonisõud, ehitusteaduskond kutsub huvilisi oma veevõrku projekteerima, satelliidimeeskond tutvustab valmivat nanosatelliiti,“ kirjeldas Varrak.

Samuti on teadlaste ööl hea võimalus tutvuda rahvusvaheliselt tunnustatud Starship Technologies’i pakirobotiga ja uurida, mismoodi täpsemalt robot funktsioneerib, kuidas on tagatud tema ja ümbritsevate inimeste ning ka transporditava paki turvalisus.

Ettevõtlushuvilisi ootavad koos JCI BeWise’iga korraldatud välkloengud teemal „Kuidas „ulmelises” tehnoloogiamaailmas ettevõtjana läbi lüüa?”. Esinevad Eesti idufirmade esindajad (Weps, RailReed), kes jagavad oma kogemusi tehnoloogiavaldkonnas tegutsemise kohta – räägivad eelistest ja väljakutsetest ning arutlevad, kas tehnoloogia kiire areng võimaldab pakkuda paremat toodet või tähendab see ettevõttele lisapingutust, et konkurentidest mitte maha jääda.

Põhjaliku programmiga saab tutvuda TTÜ Mektory kodulehel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!