Tervise Arengu Instituut alustab noorte terviseprojektide konkurssi

6. sept. 2016 Tervise Arengu Instituut - Kommenteeri artiklit

Tervise Arengu Instituut alustab taas projektikonkurssi, kuhu ootab 12‒19-aastaste noorte ideid tervist edendavateks tegevusteks.

Konkursile „Tervist edendava idee projekt” ehk T.E.I.P on oodatud kõik huvitavad ja uudsed ideed, kuidas muuta koolikaaslaste, vanemate või kogukonna käitumist ja hoiakuid tervislikumaks. Idee peavad noored hiljem kas ise või koos koostööpartneritega ellu viima. Projekt peab puudutama mõnda tervisega seotud valdkonda või tervisliku keskkonna loomist: vaimse tervise edendamine, stressi vähendamine, sport ja liikumine, toitumine, alkoholi, tubaka või narkootikumide tarvitamise ennetamine või sellest loobumine jms.

Laekunud projektidest valib žürii välja kuus parimat, millest igaüks saab elluviimiseks kuni 640 eurot. Lisaks saavad parimate projektide meeskonnad auhinna. Projekte hinnatakse kahes vanuserühmas: nooremad kui 8. klass (k. a) ja vanemad kui 9. klass (k. a). Hindamisel jälgib žürii pakutava idee uudsust ja omapära, mõju tervisekäitumise kujundamisele, läbimõeldud tegevuskava olemasolu ja sisukust, projekti jätkusuutlikkust ning haaratava sihtgrupi suurust.

Eelmisel aastal tõi konkurss Tervise Arengu Instituuti 64 projekti. Projekte iseloomustas mitmekülgsus ning see, et paljudes projektides olid samaaegselt hõlmatud mitmed tervisevaldkonnad. Esile võib tuua, et mitmes projektis kaasasid noored oma tegevusse nii oma nooremaid koolikaaslasi kui ka terveid kogukondi.

Projektitaotlus ning kontakt tööde saatmiseks asuvad siin. Samast leiab ka varasemate aastate võidutööd.

Projektide esitamise tähtaeg on 7. oktoober, parimad projektid valib žürii välja 7. novembriks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!