Toimub jalgpallifestival intellektipuudega noortele

14. sept. 2016 EO Eesti ühendus - Kommenteeri artiklit

Homme, 15. septembril kella 11‒13 toimub Tallinnas Sportland Arenal Eesti jalgpalliliidu ja Eriolümpia Eesti ühenduse esimene jalgpallifestival.

„Saime idee sellise ürituse korraldamiseks Euroopa jalgpallifoorumilt ja otsustasime selle Euroopa spordinädala raames teoks teha. Kui on tahe, siis saavad jalgpalli mängida kõik soovijad, ka erivajadusega inimesed. Loodan, et sellest koostööst EO Eesti ühendusega saab hea algus, et koos midagi suuremat ette võtta,“ ütles peakorraldaja Teet Allas. Festivalile koguneb koos saatjatega üle saja osaleja: koolilapsed üheksast koolist üle Eesti ning lasteaialapsed kahest Tallinna lasteaiast.

Festivali viivad läbi treenerid Rauno Tutk, Martti Pukk, Alar Peek, Aleksandra Ševoldajeva, Teet Allas, Jan Harend ja Egon Tintse.
Pärast festivali toimub A. Le Coq Arena galeriis ühine lõunasöök ja seejärel suunduvad lapsed ja saatjad Tallinna loomaaeda.

Aukülalistena tulevad sportlasi tervitama USA ja Austria saatkonna esindajad. Nimelt toimusid viimased eriolümpia maailmamängud USA-s Los Angeleses ja 2017. a märtsis toimuvad talimaailmamängud Austrias.

Eriolümpia on maailma suurim spordiorganisatsioon intellektipuudega inimestele, kuhu kuulub 5,3 miljonit sportlast 169 riigist. Eriolümpia on ühtlasi ülemaailmne sotsiaalne liikumine, mille eesmärk on aidata ühiskonnal teadvustada intellektipuudega inimeste võimekust ja väärikust. Eestis juhib eriolümpia tegevust EO Eesti ühendus (http://eeo.ee).

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!