TTÜ aasta vilistlane 2016 on maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm

19. sept. 2016 TTÜ - Kommenteeri artiklit

Tallinna tehnikaülikooli 98. aastapäeva aktusel anti tehnikaülikooli aasta vilistlase tiitel maksu- ja tolliameti peadirektorile Marek Helmile. Ülikool tunnustab TTÜ sotsiaalteaduskonna vilistlast Helmi Eesti maksukeskkonna läbipaistvamaks muutmise ja maksupettuste tõkestamise ning laiaulatusliku ja innovaatilise IT-süsteemide arendamise eest.

Ehitusettevõtja, TTÜ audoktor ja vilistlaskogu juhatuse liige Toomas Luman tunnustab, et üle aastate tunnustab tehnikaülikool vilistlast, kes on andnud oma panuse avalikus sektoris. „Just Helmi ja tema juhitud meeskonna erakordse töö tulemusena kogutakse Eestis käibemaksu rohkem kui näiteks Lätis, kus riik on suurem ja maksumäär kõrgem. Viimase uuringu põhjal jääb Eestis kokku kogumata alla 10% teoreetilisest käibemaksu laekumisest, millega edestame paljusid vana Euroopa riike, sh Saksamaad, mille seaduskuulekus on ju üldtuntud.”

Marek Helm on Tallinna tehnikaülikooli haldusjuhtimise magister,  ta on lõpetanud ka sisekaitseakadeemia tolli eriala. Ta on maksu- ja tolliameti peadirektor alates detsembrist 2011. Varasemalt on Marek Helm töötanud rahandusministeeriumi asekantslerina, siseministeeriumi sisejulgeoleku ühendasutuse loomise juhi, asekantsleri ning sisejulgeolekupoliitika osakonna juhatajana. Enne seda oli Helm maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja ning tolliameti Edela tolliinspektuuri juhataja.

TTÜ on valinud aasta vilistlasi alates 1996. aastast. Aasta vilistlaseks on valitud Hardi Meybaum, Tiit Vähi, Jaak Leimann, Toomas Sõmera, Toomas Luman, Jüri Mõis, Indrek Neivelt, Gunnar Okk, Toomas Annus, Väino Kaldoja, Tiina Mõis, Tarmo Noop, Valdo Kalm, Erkki Raasuke, Sandor Liive, Veiko Sepp, Andres Allikmäe, Hannes Tamjärv, Priit Rohumaa ja Ants Sild.

Aunimetusega avaldatakse tunnustust silmapaistvale ülikooli vilistlasele, inimesele, kelle tegevus on oluliselt edendanud Eesti ühiskonda hariduse, teaduse, tehnika, majanduse või kultuuri vallas või kellel on väljapaistvaid teeneid Tallinna tehnikaülikooli ees.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!