TTÜ avatud õppes on omandatud üle 365 000 ainepunkti

12. sept. 2016 - Kommenteeri artiklit

Täna, 12. septembril lõpeb dokumentide vastuvõtt Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) avatud õppesse, avaldusi on tänaseks laekunud ligi 1600.

TTÜ avatud õpe tähistab sel aastal kahekümne aasta juubelit. Selle aja jooksul on 26 600 õppurit omandanud üle 365 000 ainepunkti. Vanimateks õppuriteks on 66-aastane härrasmees ja 62-aastane daam.

Avatud õppe populaarsus on aasta-aastalt kasvanud. Kui algusaegadel asus õppima vaid sadakond õppijat aastas, siis eelmisel aastal alustas 3700. Populaarsuse peamine põhjus on võimalus valida üksikuid aineid ja sobiv koormus õppimiseks töö kõrvalt. Sarnaselt põhiõppega on ka avatud õppes populaarseimad majanduse ja IT-erialaained. Neile on lisaks ettevõtluse, personalijuhtimise ning ehituse ained.

Viimastel aastatel on avatud õppes palju neid, kes lõpetasid ülikooli enne Eesti taasiseseisvumist.

TTÜ avatud ülikooli juhataja Mati Lukas toob esile: „Huvitavad on näiteks majanduse kriisiaastad 2007 ja 2008, kui suurenes märkimisväärselt õppurite arv – mõisteti, et haridus annab konkurentsieelise. Õppijate arvu märgatav tõus aastal 2013 oli paradoksaalselt tingitud kõrgharidusreformist, mille järgi on eestikeelsetel õppekavadel täiskoormusega õppimine tasuta. See tähendas, et töötav üliõpilane ei jõudnud täiskoormusel õppida ning liikus põhiõppest avatud õppesse. Tõus avatud õppe õppurite hulgas eelmisel aastal tuli sellest, et avatud õppes toodi turule eri tootegrupid: konkreetsete valdkondade lisaerialad, täiendusõppe moodulid, ja need muutsid erialaainete valiku väga mugavaks.”

„Avatud õpe on viimastel aastatel väga populaarne just töötavate inimeste seas. Meil on mitmeid õppureid, kes on alguses valinud ühe erialaaine ja siis aastatega jõudnud nt ehitusinseneri diplomini. Meie õppurid hindavad paindlikku õppekoormust ning võimalust õppida akadeemilises keskkonnas. Samuti on see mugav viis leida endale sobiv eriala näiteks noortel, kes aasta või paar välismaal veedavad,” kinnitab Lukas.

Avatud õppes saab täiendada oma teadmisi eri valdkondades: ehitus, energeetika, infotehnoloogia, keemia- ja materjalitehnoloogia, majandus, mehaanika, matemaatika ja loodus- ning sotsiaalteadused. Avatud õpe on paindlik ja annab võimaluse valida kõikidest TTÜ õppekavadest just endale sobivaid õppeaineid. Samuti on võimalik omandada uus eriala või viia lõpuni poolelijäänud õpingud ülikoolis. Avatud õpe on tasuline.

Õppida saab ka TTÜ Tartu, Kuressaare, Virumaa ja Tallinna kolledžis ning Eesti mereakadeemias. Vastuvõtt toimub kohapeal.

Lisainfot leiab TTÜ veebilehelt.

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!