TTÜ Mektory kosmosekuule paneb punkti teadlaste öö

28. sept. 2016 TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory - Kommenteeri artiklit

Teadlaste Öö festivalil on 30. septembri õhtupoolikul Tallinna tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory (Raja 15) võimalik projekteerida oma veevõrk, valmistada spektromeeter või teostada taevavaatlusi satelliidiprogrammi teleskoobiga.

Eile TTÜ Mektorys esinenud USA astronaut kolonel Douglas H. Wheelock rõhutas oma ettekandes, et igal teadushimulisel noorel on potentsiaali saada edukaks astronaudiks. Tema sõnul peitub suurte tegude võti just huvis loodus- ja täppisteaduste vastu, samuti uudishimus ning julguses proovida. Eriti julgustas ta noori reaalainete õppimist tõsiselt võtma, sest nii, nagu sai temasugusest tavalisest noormehest 178 päeva kosmoses viibinud astronaut, võib see saada igaühest.

Teadlaste ööl leiab TTÜ Mektorys endale meelepärast igas vanuses teadusesõber. Nii saab telestuudios tutvuda teletöö telgitagustega, virtuaalreaalsuse laboris proovida kosmoses käimist ja ventilatsioonilaboris on oodata suuremat ventilatsioonisõud. Saab teha katseid ja osaleda töötubades – uurida, kuidas helid mööda nööri liiguvad, osaleda robootika töötoas, lahendada inseneriülesandeid ja palju muud põnevat. Kõige noorem töötoa läbiviija on Gustav Adolfi gümnaasiumi 9-aastane õpilane Kristjan Liiv, kes õpetab huvilisi YouTube’i kanalit oma sõnumi levitamiseks ära kasutama.

Ettevõtlushuvilisi ootab koos JCI BeWise’iga korraldatud välkloengud teemal „Kuidas „ulmelises” tehnoloogiamaailmas ettevõtjana läbi lüüa?”. Eesti idufirmade esindajad jagavad oma kogemusi tehnoloogiavaldkonnas tegutsemise kohta – räägivad eelistest ja väljakutsetest. Samuti arutletakse, kas tehnoloogia kiire areng võimaldab pakkuda paremat toodet või tähendab see ettevõttele hoopis lisapingutust, et konkurentidest mitte maha jääda. Õhku visatakse ka küsimus, mis üldse on tehnoloogiavaldkonnas tegutseva idufirma jaoks ulmeline ja kuhu võiks jõuda 20 aasta pärast.

Filmisõbrad saavad kell 19 vaadata legendaarset filmi „Blade Runner”, pisematele külalistele näitame temaatilisi multifilme.

TTÜ Mektory teadlaste öö toimub reedel, 30. septembril kella 18–22. ja osalemine on tasuta. Põhjalikuma programmi leiab siit.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!