Tulge Eesti Kultuuri Koja aastakonverentsile!

30. sept. 2016 Egge Kulbok-Lattik eestseisuse liige - Kommenteeri artiklit

aEesti Kultuuri Koja aastakonverents „Kultuur, haridus ja haritus” toimub 4. ja 5. novembril Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

MTÜ Eesti Kultuuri Koda (edaspidi koda) asutati 22. veebruaril 2011. aastal suure hulga kultuuriinimeste ühisel soovil. Praeguseks on Eesti Kultuuri Koda loomingulisi praktikaid ühendav ja ületav kultuuri ja loominguga seotud küsimustega tegelev regulaarne avaliku arutelu platvorm.

Koja eesmärgiks oleme seadnud üldise idee – võimestada Eesti intelligentsi, ühendada loomingulise tausta või huvidega juriidilisi ja eraisikuid, kelle soov on hoida ja parandada Eesti kultuuri sisemist jõudu. Soovime väärtustada kultuurikeskkonda ja loomingulist õhkkonda ühiskonna meelelaadi olulise osana.

Et kokku saada, peab Eesti Kultuuri Koda igal aastal maha aastakonverentsi, keskendudes olulisele ühiskonda kõnetavale teemale.

Tänavu on konverentsi teema haridus, mis on ühiskonna jätkusuutliku edenemise võti. Arutletakse kaalukatel haridus- ja kultuuriteemadel, sealhulgas hariduse ja kultuuri kui inimese endaks jäämise, eneseusu ja enese väärtustamise aluse üle. Muuhulgas otsime vastuseid järgmistele küsimustele. Mis väärtusi kannab meie haridussüsteem? Kas Eesti haridussüsteem aitab meil toime tulla 21. sajandi sõlmküsimustega? Kuidas ühitada avatust maailmale traditsioonide hoidmisega? Kuidas soodustada loovuse ja kaunite kunstide erialade õpetamist ning tagada kõigile juurdepääs loomingulistele tegevustele? Kuidas vabastada akadeemiline haridus kasumile orienteeritud mõttelaadist? Milline peaks olema ja on ettevõtete missioon ja roll Eesti hariduses?

Ettekannetega esinevad Anu Raud, Robert Kitt, Doris Kareva, Tõnu Lehtsaar.

Seitsmes haridusteemalises aruteluringis arutlevad Jaan Undusk, Margit Sutrop, Airi Liimets, Toomas Kiho, Tiina Kirss, Ivari Ilja, Viive-Riina Ruus, Andres Koppel, Martin Saar, Tiiu Kuurme, Margit Timakov, Martin Mets, Karin Lukk, Ilmar Tomusk, Halliki Harro-Loit, Raivo Juurak, Kristi Vinter, Heldur Meerits, Ralf Lõoke ja paljud teised.

Aastakonverentsil antakse välja ka koja auhind, sel korral siis „Kultuuri tegu 2016”. „Kultuuri tegu” on auhind, millega tunnustatakse kultuuritegu kõige laiemas mõttes, mis võib väljenduda sõna-, mõtte-, kunsti- või eri kunste ühendava kultuuriprojektina või olla muu koja eesmärkidega kooskõlas olev tegu (taies, teos, loomeakt, sündmus, tegevus).

Ootame kõiki kaasa mõtlema ja arutlema, on vaba mikrofon.

Saame kokku!

Konverentsi kava leiate Eesti Kultuuri Koja võrgukodust www.kultuurikoda.eu, kus saab ka registreeruda.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!