Ugala pühib tolmu Bornhöhe teostelt ja reisib Võlur Ozi juurde

30. sept. 2016 Ugala teater - Kommenteeri artiklit
Adeele Sepp Dorothyna jõululavastuses „Võlur Oz”. Foto: Gabriela Liivamägi

Adeele Sepp Dorothyna jõululavastuses „Võlur Oz”. Foto: Gabriela Liivamägi

 

Ugala teater soovib sel sügisel rõõmustada lapsi ja noori kahe uuslavastusega. Novembris võtab mänguline komöödia „Tasujad” sihikule kuulsusejanus noored ning detsembris kerkib Ugala lavale „Võlur Ozi” smaragdlinn, kus laulu ja tantsu saatel asuvad seiklema tuntud tegelased Dorothy, Hernehirmutis, Plekkmees ja Lõvi. Muusikalise lavastuse peaosas on Adeele Sepp.

Novembri lõpus Viljandi lennuki­tehases esietenduv „Tasujad” on pööraste keerdkäikudega piire kompav komöödia, mis laenab tegelasi ja sündmusi nii ajaloost kui ka Eduard Bornhöhe teostest „Tasuja” ning „Kuulsuse narrid”. Erikülalisena astub lavale ka kuulus kirjanik ise. Lavastus uurib, kui lihtne on tänapäeval kuulsaks saada ja võidetud kuulsust säilitada ning mis hinda võib selle eest maksta. 1880. aastal kirjutas 17-aastane Eduard Bornhöhe oma tippteose „Tasuja” ja sai kuulsaks. 12 aastat hiljem kirjutas ta aru kaotuseni viivast kuulsusejanust rääkiva „Kuulsuse narrid”. Bornhöhe võttis endale õiguse naerda nende üle, kes ihkasid üle kõige kuulsust. Nüüd on tasumistund. „Tasujad” toob lavale äsja lavakooli lõpetanud Mehis Pihla. Mängivad Marika Palm, sel hooajal Ugala teatriga liitunud Laura Kalle ja külalisena Tallinna Linnateatrist Mikk Jürjens. Lavastust soovitame alates 6. klassist, kuid käsitletavad teemad ja mängulaad peaks pakkuma huvi ka gümnaasiuminoortele ja miks mitte ka täiskasvanutele.

8. detsembril saab lavaküpseks Ugala selleaastane jõululavastus „Võlur Oz”. Noore lavastaja Ringo Ramuli käe all valmivas fantaasiaküllases loos seiklev Dorothy (Adeele Sepp) satub võlumaal vastamisi ülesannetega, mille lahendamiseks jääb nutikusest ja julgusest väheks. Nii ongi hea, et tüdrukul õnnestub sõbruneda Hernehirmutise, Plekkmehe ja Lõviga, sest sõpradega koos on iga seiklus toredam ja takistusedki lihtsamini ületatavad. Ugala jõululavastust mängitakse veel viimaseid kuid avatud Ugala black box’is, mille lavale on kunstnik Marion Undusk loonud nõidusliku võlumaailma. Lavastus on kahes vaatuses ja selles kõlab originaalmuusika.

Hea meel on sellegi üle, et eelmisel talvel esietendunud ja nii lavastaja kui ka meespeaosa publikupreemia võitnud noortelavastus „Moraal” suundub sel sügisel ringreisile ning lisaks Viljandile on lavastust lähikuudel võimalik vaadata Tallinnas, Kosel, Sauel, Arukülas, Raplas ja Paides.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!