Vabariigi president kuulutas välja ajalooalaste uurimistööde võistluse

2. sept. 2016 vabariigi presidendi kantselei - Kommenteeri artiklit

President Toomas Hendrik Ilves kuulutas täna välja kooliõpilastele suunatud ajalooalaste uurimistööde võistluse “Eesti iseseisvumise eeldused”.

Selle teema raame on võimalik tõmmata vähemalt sajand ettepoole 1918. aastast ja lähiajaloohuvilistel võtta luubi alla aastakümned enne 1991. aastat. Ajaline distants võimaldab noortel uurijatel tahavaatavalt tuua välja ja uurida võimalikke eeldusi, mis ühel või teisel moel aitasid kaasa Eesti Vabariigi sünnile või taassünnile, ning vaadelda neid omamoodi mikrotasandil, näiteks mõne inimese vaatepunktist, kes sel ajal elas ja kelle tegevus peegeldas omamoodi sihti Eesti Vabariigi sünniks.

18. korda toimuv presidendi patroneeritav konkurss on mõeldud õpilastele, et süvendada huvi ajaloo vastu ning õpetada nägema seoseid mineviku ja oleviku vahel. Varasemate võistluste raames on valminud 1895 uurimistööd.

Konkursil osalemiseks on määratud vanuseastmed: põhikool (5.–9. klass) ning gümnaasium (10.–12. klass) ja kutsekoolid. Uurimistööde esitajate vanuseline ülempiir on 21 aastat.

Konkurssi korraldab Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate selts ning seda toetavad vabariigi presidendi kultuurirahastu ning haridus- ja teadusministeerium.

Uurimistöid hindab žürii, mille koosseisu kuuluvad mitmete teadusasutuste esindajad. Hinnatakse uurimistöö originaalsust, allikate kasutamise ja üldistamise oskust ning tööde vastavust teemale.

Uurimistööde postitamise viimane kuupäev on 31. märts 2017. Konkursi tingimustega on võimalik tutvuda Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate seltsi kodulehel ja pressiteatele lisatud dokumendis.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!