VAT Teatri 30. hooaeg seitsme uue lavastusega

30. sept. 2016 Tiiu Talvist VAT Teatri korraldus- ja ­kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit

VAT Teatri 30. hooaeg sai avapaugu Tartus Draama festivalil, kus esietendus Gabor Görgey „Revolver”.

Revolver” on absurdimaiguline lugu, mille lavastaja on Karl Koppelmaa ning osades Lauli Otsar, Markus Habakukk, Jürgen Gansen, Karmo Nigula (Eesti Draamateater) ja Risto Vaidla. Kuulatakse ikka seda inimest, kelle käes on revolver! Ungari legendaarse kirjaniku Gabor Görgey 1968. aastal kirjutatud metafoorne näidend on täna ja siin püüdnud Eesti uue teatrigeneratsiooni tähelepanu. Lavakooli värskeimad lõpetajad on leidnud materjalist tugeva pinnase, millelt tõukuda filosoofilisse sfääri, kuid ka isiklike lugude radadele.

Rahvusraamatukogu teatrisaalis esietendus äsja Andrus Kivirähki kirjutatud ja Aare Toikka lavastatud „Alias”. Osades Merle Palmiste (Eesti Draamateater), Piret Rauk (Kuressaare Linnateater) ja Tanel Saar.

Julia ning Piret on klassiõed. Julia on nautinud terve elu kuulsust ja tähelepanu, Piret, vastupidi, on elanud peaaegu nähtamatult. Pärast paljusid aastaid saavad kaks klassiõde jälle kokku. Ning hakkavad mängima „Aliast”.

16. novembril esietendub Lutz Hübneri koolilugu „Müller peab lahkuma”. Lavastaja on Margo Teder, osades Elina Reinold, Liisa Pulk, Maria Avdjuško, Meelis Põdersoo, Ago Soots ja Tanel Saar.

Lapsevanemad on kogunenud klassijuhataja tundi selge eesmärgiga – tagandada õpetaja Müller. Eduühiskonnas tähendab heasse kooli pääsemine helge tuleviku kindlustamist. Seepärast tormavad täiskasvanud lahingusse nii raevukalt, et tasapisi hakkab segamini minema, kelle nimel üldse võideldakse.

Toikka/Cervantese „Don Quijote” esietendus on 7. märtsil. Lavastaja Aare Toikka, Kurva Kuju Rüütli rollis Ago Soots.

2017. aastal saab 401 päikeseringi mööda sellest, mil Cervantes igaviku radadele lahkus. Eluvõitluste tuuleveskid käivad endistviisi ringi ja jahvatavad hea hooga. Inimhinge muutusi need tühised 400 aastat pole kaasa toonud. Meie lavastuse tegijad toovad lavale Cervantese aegumatud tegelased tänastes seostes.

4. mail toob Tanel Saar teatrilavale suure meistri Priit Pärna legendaarse joonisfilmi „Eine murul”. Lavastuse originaalmuusika autor on Madis Muul.

VAT Teatri trupp, kes on teinud laval tummfilmi („Faust”), vaatemängustanud värssi („Tsaar Saltaan”), tantsinud balletti („Aadam ja Eeva”), pöördub nüüd joonisfilmi klassika poole. Põnev!

Hooaja lõpetuseks on plaanis koostöölavastused Itaalia teatriga Elsinor ja Eesti NUKU teatriga.

Selleks, et uuele loomingule ruumi teha, lõpetavad peagi oma lavatee sellised lavastused nagu „Estonian hikikomori”, „Web Demon” ja „Taevast sajab kõikseaeg kive”. Enne veel jõuame esimese kahe lavastusega jõuda mitmesse Eesti paika, nii et kel need tükid nägemata, saavad kõige kohta täpsemat infot meie kodulehelt www.vatteater.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!