Viljandi Vaba Waldorfkool avab gümnaasiumiastme

1. sept. 2016 Indrek Roosi - Kommenteeri artiklit

1.septembril avab Viljandi Vaba Waldorfkool 10. klassi, mille tulemusel kasvab kool kolme aasta jooksul 12-klassiliseks gümnaasiumiks. Kooli gümnaasiumiastmes toimub õppetöö Waldorfi pedagoogika alusel.

Avatava Waldorfi gümnaasiumi 10. klassis alustab sel sügisel õpinguid kümme õpilast, enamiku neist moodustavad eelmisel kevadel Waldorfi põhikooli lõpetanud, kelle tugeval initsiatiivil gümnaasiumiosa Viljandi Vaba Waldorfkooli juurde loodi. Kooli idee kandja ja algataja Sulev Ojapi sõnul annavad kooli õppimisrõõm ning õpetamismeetodid lõpetajale eluaegse soovi ennast täiendada, süveneda ning arendada. „Koos kaasa võetava vaheda suhtlusoskusega on need omadused eelduseks tulevikutöös ja oma elu positiivsel kujundamisel. Selle tugevaks väljenduseks on asjaolu, et Viljandi waldorfkooli 10. klassi avamisel on olnud suur osa kevadel lõpetanud 9. klassil,” selgitab Ojap.

Viljandi Vaba Waldorfkool on lastevanemate initsiatiivil 1993. aastal loodud õppeasutus, mis tegutseb Waldorfi pedagoogika alusel. Viljandi Vaba Waldorfkooli õppekava on koostatud laste ealisi arenguprintsiipe silmas pidades, kogu õpetus on läbi põimitud kunstilis-praktilise tegevusega. Põhiaineid õpitakse tsükliõppe vormis või projektidena ning tavapärasest suurem rõhk on kunstiainetel, muusikal ja käsitööl. Viljandi Vaba Waldorfkooli põhikoolis õpib 77 õpilast, lisaks alustab sügisel lasteaiateed kahes rühmas kokku 38 last.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!