Kõrgkoolide IKT-arendusprojekte on kavas toetada poole miljoni euroga

25. okt. 2016 Hariduse Infotehnoloogia SA - Kommenteeri artiklit

HITSA avas IT-akadeemia programmi raames 2017. aasta arendusprojektide taotlusvooru, mille eesmärk on tuua uuenduslikke lahendusi IKT-õpetamisesse. Toetust saavad taotleda kõik Eesti kõrgkoolid, kokku on kavas arendusprojekte toetada poole miljoni euroga.  

Taotlusvooru eesmärk on anda rahatuge headele ideedele nii uuenduste sissetoomiseks IKT-kõrgharidusse kui ka teistes valdkondades erialaspetsiifilise IKT-õppe tugevdamiseks. Oodatud on projektid, millest saab alguse koostöö ettevõtetega või mõni muu uuenduslik lahendus, mis leiaks edaspidi koha igapäevases IKT-õppes.

„IKT valdkond muutub kiirelt ja seepärast tuleb ka IKT-õpet pidevalt arendada. Toetuse abil soovime tuua õpetamisesse uusi vahendeid ja meetodeid. Et tudengist kasvaks uute ja säravate lahenduste looja, tuleb anda talle võimalus õppida võimalikult innovaatilises keskkonnas,” ütles IT-akadeemia programmijuht Margit Grauen. „Samas on oluline kasvatada ka muudes valdkondades nn tarka kasutajat, kes oskaks IKT-lahendusi tellida ja neid oma valdkonnas rakendada.”

Arendusprojektidele saab toetust taotleda kahes kategoorias. Esimeses kategoorias saavad taotlusi esitada IKT-kõrghariduse õppekavasid õpetavad kõrgkoolid, et arendada IKT-kõrghariduse õppekvaliteeti, tõsta rahvusvahelist konkurentsivõimet ning edendada ettevõtete ja kõrgkoolide vahelist koostööd. Teises kategoorias on oodatud osalema kõik kõrgkoolid, eesmärk on anda tõuge professionaalsel tasemel valdkondlike IKT-oskuste õpetamiseks ja rakendamiseks kõikidel erialadel.

Arendusprojektide taotluste tähtaeg on 9. jaanuar 2017. Toetuse maksimaalne summa projekti kohta on 75 000 eurot.

Lisainfo HITSA kodulehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!