Aasta looma luulevõistluse parimad on selgunud

19. okt. 2016 Eesti loodusmuuseum - Kommenteeri artiklit

Eesti loodusmuuseumi, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee korraldatud aasta looma luulekonkursil osales kokku 386 võistlustööd 27 koolist. Väga tihedast konkurentsist valis žürii välja 28 võidutööd, mille autoreid ootab auhinnareis Eesti uhkeimate mägralinnakute juurde.

„Luulevõistluse konkurents oli tõesti tihe ning meie suureks rõõmuks saabus töid üle kogu Eesti,” võtab konkursi tulemused kokku žürii liige, Eesti loodusmuuseumi zooloogia osakonna juhataja Lennart Lennuk. „Esitatud töödest oli näha, et lisaks heale kirjanduslikule vormile mõeldi palju ka sisu korrektsusele ning enne kirjutama asumist oli põhjalikult uuritud mäkrade eluolu,” lisab ta.

Ligi 400 konkursile esitatud töö seas oli nii luuletusi, lühijutte kui ka mõistatusi. Žürii hindas tööde juures nii vormi kui sisu. „Kirjatükid võlusid laste huumori ja kirjutamislustiga, saime žüriiga palju naerda. Võistluse parimad lood püsisid seejuures ka mägrale sobivas raamistikus – mäger on ju väga sotsiaalne loom ning manulisi-külalisi elab tema linnakutes palju, nõnda kujunesid läbivaks teemaks lugudes mägra majaehitamine ja suur seltsielu,” tõi tööde põhilised teemad välja žürii liige, aasta looma toimkonna liige Helen Arusoo. „Meie üllatuseks olid väga paljud õpilased vaeva näinud ka oma kirjatööde illustreerimisega, kuigi seda ei olnud tööde esitamiseks nõutud. See tegi tööde lugemise veelgi toredamaks ning kuna joonistused olid niivõrd head, otsustasime anda ka sellekohaseid eriauhindasid,” lisas Arusoo.

Lisaks õpilastele tõstis žürii esile ka õpetajaid, tänu kellele konkursil nii palju osalejaid oli. „Me oleme tõesti väga tänulikud kõikidele loodusõpetuse-, emakeele-, kirjanduse- ja klassiõpetajatele, kes konkurssi oma õpilastele tutvustasid ja tänu kellele saime niivõrd palju suurepärast materjali,” ütleb Helen Arusoo.

Parimate tööde autoreid ja aktiivsemaid õpetajaid ootab retk Eesti suurimate ja ilusamate mägralinnakute juurde juba kahe nädala pärast. Mägralinnaku reisi juhendajaks on Jahimeeste seltsi juhatuse esimees Tõnis Korts ning zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt. Parimad joonistused leiavad koha illustratsioonidena aasta looma kodulehel.

Luulekonkursil osalesid Aegviidu kool, Gustav Adolfi gümnaasium, Haljala gümnaasium, Jõhvi põhikool, Jõõpre põhikool, Kehra gümnaasium, Kehra gümnaasium, Konguta kool, Laulasmaa kool, Lilleküla gümnaasium, Lustivere põhikool, Melliste algkool-lasteaed, Märjamaa gümnaasium, Oru põhikool, Rakvere reaalgümnaasium, Rapla ühisgümnaasium, Ridala Põhikool, Rocca al Mare kool, Räpina ühisgümnaasium, Sillamäe eesti põhikool, Tabivere põhikool, Tallinna Järveotsa gümnaasium, Tallinna Rahumäe põhikool, Toila gümnaasium, Tudulinna kool, Valga põhikool, Varbola lasteaed-algkool ja Võru Kreutzwaldi kool. Parimate tööde esitajate nimekirja vaata siit!

Valikuga esitatud töödest saab lähiajal tutvuda Eesti loodusmuuseumi Facebooki lehel ning portaalis Looduskalender.ee. Mäkrade tegemistel saab aga silma peal hoida mägra aasta koduleheküljel ning mägrakaamera vahendusel. Koolidele kasutamiseks on tänasest kättesaadav ka aasta looma õppematerjal, mis on alla laetav siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!