Aasta õpetaja gala toimub Virumaal

7. okt. 2016 Sirje Pärismaa toimetaja - 1 Kommentaar

 

Homme, 8. oktoobril astuvad ETV otseülekande vahendusel telekaamerate ette auhinnagalale „Eestimaa õpib ja tänab” kutsutud tublimad õpetajad, koolijuhid, hariduse sõbrad, õpilasvõistluste võitjad.

Kolm aastat Tartus aset leidnud sündmus toimub seekord Jõhvi kontserdimajas. „Kõiki üritusi ei pea korraldama ainult pealinnas Tallinnas ja isegi mitte hariduspealinnas Tartus,” lausus gala eestvedaja, ­HTM-i avalike suhete osakonna asejuhataja Tarmu Kurm. „Samuti on möödapääsmatu eeldus vähemalt 700 inimest mahutav saal.”

Üllatusi ja pidulikkust on kavas küllaga. Kuigi auhindamistseremoonia formaat paneb saatele raamid – kõige olulisem on, et laureaadid tähelepanu keskpunkti jõuaksid –, püüavad korraldajad teha iga galaõhtu teistsuguse kui eelmised. Tänavu tulevad humoorikad vahenumbrid esitusele otse, mitte videoklippidena. Rohkem on ka õhtujuhte. Näitlejate Priit ja Märt Piusi paarilised on Narva eesti gümnaasiumi õpilane Eva Lennuk ja TÜ Narva kolledži õppedirektor Aet Kiisla. „Tunnen end väga hästi!” lausus Aet Kiisla enne tähtsat etteastet. „Mul on palju avaliku esinemise kogemusi, olen üles astunud nii teles kui ka raadios. Otsesaates siiski esimest korda.”

Kiisla on teinud veerand sajandit õpetajatööd. Esimesed kogemused sai ta juba õpilasena, asendades muusikaõpetajast ema. Ta on olnud matemaatika-füüsikaõpetaja ja juba kümme aastat tööl Narva kolledžis.

Aasta õpetaja on ettevõtmine, mis küll kulmineerub õpetajate päevale järgneval laupäeval, aga kestab rohkem kui poole aastast,” märkis Tarmu Kurm. Ministeeriumi veebilehel avatakse tublide haridustöötajate tunnustamisele esitamise võimalus juba varakevadel. Suvel teevad parimatest parimate väljaselgitamiseks tööd maakondade komisjonid, kõrghariduse komisjon ja üleriigiline komisjon. „Uuendusena avalikustasime seekord nominentide nimed juba septembris, sest kõigi kategooriate kolm parimat on väärt laureaadi tiitlit,” ütles Kurm. „Oleme üha enam kaasanud õpetajate tunnustamisüritusse ka õpilasi, keda kutsusime sotsiaalmeedias üles nii teksti-, pildi- kui ka videovormis oma lemmikõpetajast rääkima ja teda tunnustama.”

ETV otsesaade algab kell 19. Tunnustusürituse eestvedajad on HTM, SA Innove ning haridustöötajate liit.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Aasta õpetaja gala toimub Virumaal”

  1. Indrek V ütleb:

    Pildil on Priit Kleeman, mitte Paul!

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!