Algas konkurss aasta kodaniku 2016 aunimetusele

10. okt. 2016 Kultuuriministeerium - Kommenteeri artiklit
Aunimetusega kaasneb Reti Saksa miniskulptuur „Ühiskonna õis”.

Aunimetusega kaasneb Reti Saksa miniskulptuur „Ühiskonna õis”.

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas välja konkursi aasta kodaniku aunimetusele. Seekordse, 2016. aasta kodanikupäeva moto on „Uusi horisonte luues”, mis viitab mõtteavarusele ja ühiskonna arendamiseks vajalike teadmiste olulisusele.

Aasta kodaniku aunimetuse vääriline saab olla tegus ja Eesti ühiskonnast hooliv inimene. Ettepanekuid saavad teha kõik soovijad, kandidaat peab olema Eesti Vabariigi alaline elanik.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul lähtub tänavune moto „Uusi horisonte luues” praegusest merekultuuriaastast. See aga ei tähenda, et aasta kodanikuks peab saama ilmtingimata merega seotud inimene, vaid ühiskonna arengule kaasaaitamisega või ühiskonnale oluliste saavutustega silma paistnu.

„Praegune aeg sunnib küsima, mis ootab meid tundmatu horisondi taga. Teadmatus võib tekitada hirmu, kuid hirmutundest saame üle ainult teadmiste abil. Sellepärast võiks tänavune aasta kodanik olla inimene, kes on julgelt Eesti, aga ka muu Euroopa või laiemalt maailma ees seisvatele keerulistele probleemide silma vaadanud ja osanud meile toimuvat arusaadavalt paanikat tekitamata selgitada,” rääkis Saar. Minister lisas, et ainult rahulik dialoog aitab meil säilitada keerulistes olukordades kainet meelt ja jõuda lahendusteni.

Aasta kodaniku kandidaate saab esitada kultuuriministeeriumi veebilehe kaudu siin. Vaata lisa aasta kodaniku aunimetuse ja statuudi kohta siit. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 4. november. Aasta kodaniku kuulutab kultuuriminister välja tänuüritusel 21. novembril Eesti ajaloomuuseumis.

Aunimetusega kaasneb sümboolne rahapreemia ning Reti Saksa miniskulptuur „Ühiskonna õis”. Samas annab siseminister Hanno Pevkur üle kodanikupäeva aumärgid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!