Bioanalüütikute õpe kolib viieks aastaks Tallinnasse

4. okt. 2016 Tartu tervishoiu kõrgkool - Kommenteeri artiklit

Tartu tervishoiu kõrgkool allkirjastas täna koostööleppe Tallinna haiglatega, et koolitada järgneval viiel aastal bioanalüütikuid pealinnas.
Tartu tervishoiu kõrgkooli bioanalüütiku ja radioloogiatehniku õppekava juht Zinaida Läänlaid selgitas, et kõrgkool kolib bioanalüütikute õppe haiglate ettepanekul Tallinnasse, et efektiivselt koolitada sealsetele haiglatele vajaliku haridustasemega spetsialiste.

Bioanalüütikuid koolitab ainukesena Eestis Tartu tervishoiu kõrgkool. 2017.–2022. aastal avab ja korraldab kõrgkool Tallinnas bioanalüütikute õppe vähemalt kahele õppegrupile. Koostöölepe õppetöö läbiviimiseks sõlmiti Ida-Tallinna keskhaigla, Lääne-Tallinna keskhaigla, Põhja-Eesti regionaalhaigla ja Tallinna lastehaiglaga.
Nõudlus erialase kõrgharidusega bioanalüütikute järele on haiglates väga suur, kinnitas ka Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusjuht Aivi Kabur. Põhja-Eesti Regionaalhaigla laboratooriumi arendusjuht, Eesti Laborimeditsiini Ühingu juhatuse esimees dr Karel Tomberg lisas, et bioanalüütikute koolitamine Tallinnas loob parema eelduse Tallinna laborite mehitamiseks kvalifitseeritud bioanalüütikutega.
Praegu on enam kui pooled töötavatest laborantidest erialase hariduseta, probleemiks on bioanalüütikute kõrge vanus. Bioanalüütiku rolli laienemine,  analüüside mahu suurenemine ning tehnoloogia areng eeldab samuti uusi erialateadmisi ja oskusi, mida bioanalüütiku õppe läbimine annab.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!