Deutsche Welle toimetaja peab avaliku loengu Venemaa infosõjast ja ajakirjanduse rollist

19. okt. 2016 - Kommenteeri artiklit

Homme, 20. oktoobril kl 10.15 peab Tartu ülikoolis avaliku loengu Ingo Mannteufel, kes töötab Saksamaa rahvusvahelises meediakontsernis Deutsche Welle Euroopa ja Venemaa osakonna juhataja ning Vene uudisteteenistuse peatoimetajana.

Loengu teema on „Journalism and the „weaponization of information” in the digital age: Some lessons on countering Russian propaganda without counter-propaganda” („Ajakirjandus ja informatsioon kui relv digitaalajastul: mõned õppetunnid Venemaa propaganda vastu võitlemisest ilma vastupropagandat kasutamata”).

Informatsioon ja desinformatsioon on alati olnud konfliktide osa. Venemaa agressiivset poliitikat Ukraina suunal on saatnud laiaulatuslik propagandakampaania digitaalses meedias. Kuidas saavad rahvusvahelised uudistekanalid nagu Deutsche Welle selle vastu võidelda? Mida tähendab uudiste tasakaalustatud edastamine maailmas, kus faktid pole enam olulised? Kuidas jääda usaldusväärseks meediakanaliks ilma vastupropaganda meetmeid kasutamata? Neid ja teisi küsimusi loeng lahkabki.

Ingo Mannteufel on Saksa rahvusvahelise uudistekanali Deutsche Welle Euroopa ja Venemaa osakonna juhataja ning Vene uudisteteenistuse peatoimetaja. Ta on ajakirjanik ja Saksa meediaekspert, kes on spetsialiseerunud Venemaale ja Ida-Euroopale. Ta on töötanud Deutsche Welles alates 2000. aastast. Hariduse on ta saanud Londoni ülikooli kolledži (UCL) Slaavi ja Ida-Euroopa uuringute keskusest (SSEES) ning Kölni ülikoolist.

Ingliskeelne loeng toimub 20. oktoobril kl 10.15 TÜ sotsiaalteaduste õppehoones Lossi 36–214. Loengut korraldab TÜ Euroopa Liidu-Venemaa uuringute keskus (CEURUS).

Ürituse info Facebookis.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!