Eesti disainiharidus saab 50

27. okt. 2016 Eesti kunstiakadeemia - Kommenteeri artiklit

Homme, 28. oktoobril peab Eesti kunstiakadeemia disainiteaduskonna hoones (Estonia pst 7 / Teatri väljak 1 Tallinnas) disainihariduse juubelile pühendatud konverentsi „Disainiharidus 50. Võidud ja kaotused”. Konverents toimub kahes paralleelsessioonis, kus räägivad edulugudest ja ebaõnnestumistest vilistlased, üliõpilased ja õppejõud ‒ iga lugu sisaldab kogemusest saadud õppetundi.
Kuuleme klientidega suhtlemisest, disainiprotsessist, disaineri rollist, teenusedisainist ja sellest, kuidas oma intellektuaalomandit kaitsta ning panna oma looming nutikalt tulu teenima. Üles astuvad näiteks Tallinna ühistranspordi disainilahenduse autorid, tänavuse disainiauhinnaga pärjatud filmifookusemõõtja disainerid, oma ala legendid Aleksander Jakovlev ja Anu Samarüütel-Long ning mitmed kunstiakadeemia professorid, õppejõud, tudengid ja uus disainiteaduskonna dekaan Kristjan Mändmaa, kes kõik jagavad avameelselt oma kogemusi ‒ ikka selleks, et sellest koos õppida.

Konverentsile on oodatud kõik huvilised.

REGISTREERUDA SAAB SIIN  

KLIKI KAVAL SIIN 

Konverentsi järel, kella 16‒19 ootavad erialaosakonnad külla oma vilistlasi ja teisi uudishimulikke, kes tahavad näha, kuidas toimub õpe praegu ning millised on disainiteaduskonna ruumid. Osakondades toimuvad vestlusringid eriala seisust ja arengust, oodatakse vilistlaste soove täiendkoolituskursuste väljatöötamiseks ja ettepanekuid eriala arendusse.
Kella 15‒17.30 saab Estonia pst 7 ruumis 245 koos tänaste tudengitega osaleda disainiteaduskonna joonistusstuudio krokiis, mida korraldab Ülle Marks ning tekstiilidisaini osakonnas on võimalik võtta osa siiditrüki töötoast ja trükkida seal sündmuse logoga särk.
Juubelisündmusele kohaselt toimub ka vilistlaste ja sõprade pidu, seekord vanas armsas Kuku klubis, kus esinevad DJ-d ja muusikud erinevatest kümnenditest.

Disainiharidus 50 vaatab disaini ja hariduse sisse
2016/17. õppeaastal täitub viiskümmend aastat disainiõppe – Bruno Tombergi juhitud tööstuskunsti kateedri – loomisest Eesti kunstiakadeemias (toona Eesti NSV riiklik kunstiinstituut ehk ERKI). Praegu on disainiteaduskonna alla koondunud kaheksa erialaosakonda, 10 bakalaureuse-, 11 magistri- ja üks doktoriõppekava ning see on Eesti kunstiakadeemia suurim teaduskond. Disainihariduse poolsajandi tähistamiseks toimub mitmeid sisulisi ja avalikke ettevõtmisi, millest on oodatud osa saama kõik. Jälgi infot siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!