Eesti suurimal kõrgkoolide ja ettevõtete koostööfestivalil esitletakse uudset ettevõtlusväravat

3. okt. 2016 - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikooli eestvedamisel ühendavad sel aastal jõud kõik kuus Eesti avalik-õiguslikku ülikooli, et tuua 6. oktoobril Tartus toimuvale koostööfestivalile „Õigel ajal õiges kohas“ üle Eesti kokku enam kui 500 teadlast ja ettevõtjat. Teadlased esitlevad ettevõtjatele majandust muutvaid ideid esimest korda liftikõnede vormis ning esmakordselt esitletakse avalikult ka teaduse ja ettevõtluse koostööväravat ADAPTER.

Juba teist aastat toimuval festivalil saab ettevõtja ülevaate Tartu ülikooli, Tallinna tehnikaülikooli, Tallinna ülikooli, Eesti maaülikooli, Eesti kunstiakadeemia ning Eesti muusika- ja teatriakadeemia teenustest ning uutest koostööideedest. Aruteluseminaridel ja kohtumistel pakutakse praktilisi lahendusi ettevõtete küsimustele.

Ürituse teevad eriliseks kuue ülikooli 36 teadlase kolmeminutilised liftikõned „Idee, mis turgutab Eesti majandust”. Lühiettekande vormis antakse ettevõtjatele edasi, kuidas teadlased võiksid olla kasulikud ettevõtete arenguks. Teemaringi mahub tehnoloogilisi lahendusi, uusi avastusi, meditsiinisaavutusi ja ühiskondlikke visioone.

Esimest korda tutvustatakse festivalil avalikult ka koostööplatvormi ADAPTER, mis on kantud kuue ülikooli ühisest nägemusest ja soovist panustada aktiivselt Eesti majanduse edusse. Platvorm on kiire ja tõhus ühenduslüli ettevõtete ja ülikoolide vahel, sest ühte keskkonda on toodud kuue ülikooli teenused, teadus- ja arenduskoostöö ning tootearenduse ja täiendkoolituse võimalused.

Koostööfestival toimub Eesti Rahva Muuseumi uues hoones 6. oktoobril algusega kell 10.

Päevakava ja registreerimine siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!