ETV2 hakkab näitama populaarteaduslikku saatesarja „Heureka”

6. okt. 2016 Anneli Tõevere-Kaur - Kommenteeri artiklit
Foto: ERR

Foto: ERR

ETV2 eetrisse jõuab uus meelelahutuslik teadussari „Heureka”, mis pakub avastamist nii suurtele kui ka väikestele. Saatest saab teada, kuidas toimivad asjad ja nähtused meid ümbritsevas maailmas. Saadet juhib Sander Loite.

Esimeses saates uuritakse 80-aastaseks saanud Tallinna lennujaama tööd. See on nagu omaette ökosüsteem, kus kõik peab toimima täpselt ja kindlate reeglite järgi. Lintidel liigub päevas umbes 50 tonni pagasit ja „Heureka” näitab, kuhu see pärast lennujaamas ära andmist edasi rändab. Miks veavad lennukid vahel liivakotte? Miks lükatakse lennukid lennurajale spetsiaalse masinaga? Kui kiiresti käib lennuki teenindamine lennujaamas? Lisaks näeb, kuidas peab läbima julgestuskontrolli, kuidas valmistatakse ette lennurada ja mida tehakse lennukiga enne õhku tõusmist.

18. oktoobri saate teema on aga läbinisti inimlik – otsitakse vastust küsimusele, miks on üks inimene meile ligitõmbavam kui teine. „Heureka” tõestab, et me ei armu mitte südamega, vaid ajuga. Näeb sedagi, et üsna lihtne on katsete abil teada saada, kui hästi tuntakse müstilist armastuse keelt.

Tulevate teemade seas on näiteks andmeside ja tuuleenergia toimimine, aga ka linnalastelt tuttavad küsimused, kust tuleb piim ja kuidas valmib leib ning palju muud toredat ja harivat.

Saate tootja on Downtown Pictures. „Heureka” on ETV2 eetris alates 11. oktoobrist teisipäeviti kell 19.30.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!