IV eesti teaduskeele konverents

4. okt. 2016 TLÜ - Kommenteeri artiklit

IV eesti teaduskeele konverents toimub Tallinna ülikoolis 2. ja 3. detsembril.
Eesti keele arengukava (2011–2017) eesmärke on tagada eestikeelne kõrgharidus ja kõrgkoolilõpetajate eesti keele oskuse kõrge tase, avaldada tähtsamad teadustulemused ka eesti keeles, säilitades ja arendades eesti teaduskeelt, vältides mis tahes teadusala täielikku võõrkeelestumist.
Ootame osalema kõrgkoolide ja teadusasutuste iga eriala õppejõude, teadureid, doktorante, teadustekstide eestindajaid ning toimetajaid, teadusajakirjanikke jt.
Kutsutud kõneleja, TLÜ humanitaarteaduste instituudi Itaalia uuringute ja semiootika professor Daniele Monticelli annab ülevaate itaalia üld- ja oskuskeelekorraldusest.

Käsitletavana on oodatud (välistamata muud eesti teaduskeelt puudutavat):
· kõrgkooliõpikute jm õppevahendite keel, selle voorused ja puudused,
· kõikide erialade lõputööde ja doktoriväitekirjade või nende kokkuvõtete eesti keele eritelu, sh juhendaja seisukohast,
· kuidas luua ladusat ja täpset eestikeelset teadus- ja õppeteksti ja kuidas seda looma õpetada, sh akadeemilise eesti keele õppe olukord,
· teadusartiklite ja monograafiate keelepruuk, sh kirjutaja või toimetaja seisukohast,
· teadus- ja üldkeele vastastikmõju.
Võimalikke käsitlustasandeid: tekst – lause – üld- ja oskussõnavara.
Ettekande pikkus kuni 20 minutit (+ arutelu). Teretulnud on ka vaatmikud.
Ettekande või vaatmiku lühitutvustust palume 15. oktoobriks mahus kuni 2500 tärki (v.a allikaviited) docx- või odt-vormingus aadressil teaduskeel2016@tlu.ee.
Pakutu vastuvõtmisest teatame 1. novembriks.
NB! Konverentsiga seoses saab korraldada ka mis tahes valdkonna või eriala eesti teaduskeele probleemistikule keskenduva minisümpoosioni või töötoa.
Sellekohane soov (pealkiri, teema lühitutvustus, teemajuhi nimi, eeldatav kestus) palun saata aadressil Peep.Nemvalts@tlu.ee 15. oktoobriks.
Osaleda saab tasuta, kuid palume registreeruda hiljemalt 28. novembril võrgus.
Korraldab TLÜ teaduskeelekeskus koostöös riikliku „Eestikeelse terminoloogia programmi 2013–2017“ ja TLÜ konverentsikeskusega.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!