Jürgen Tamme ja Vladimir Svet pälvisid riigikogu parlamendiuuringu stipendiumi

20. okt. 2016 Riigikogu pressiteenistus - Kommenteeri artiklit

Riigikogu kantselei August Rei parlamendiuuringu stipendiumi said sel aastal Tartu ülikooli ajaloo õppekava magistrant Jürgen Tamme ja Tartu ülikooli õigusteaduskonna magistrant Vladimir Svet.

Jürgen Tamme magistritöö teema on „Välis- ja julgeolekupoliitika käsitlemine Eesti parlamentaarsetes institutsioonides 1917‒1940”. Töö uurib, millised olid parlamentaarsete institutsioonide võimalused korraldada ning suunata maailmasõdade vahelisel perioodil välis- ja julgeolekupoliitikat. Samuti seda, milline oli tolleaegne võimutasakaal parlamendi ning teiste riigivõimu institutsioonide vahel välis- ja julgeolekupoliitika kujundamisel.

Vladimir Svet kirjutab magistritöö teemal „Riigikogu isekorraldusõigus Eesti põhiseaduses ja võrdlevas perspektiivis”. Töö kesksed küsimused on, kas isekorraldusõigus kui instituut on üldse kohane Eesti õigusele, millal ja millistel asjaoludel on parlamendi isekorraldusõigus tekkinud, kuidas on isekorraldusõigus ajas muutunud ja kuidas saab seda sisustada kaasaaegses Eesti õigusruumis. Samuti on eesmärk uurida isekorraldusõigust rahvusvaheliselt võrdlevas perspektiivis.

Igal aastal välja antava August Rei stipendiumi asutas riigikogu kantselei 2008. aastal. Parlamendiuuringu stipendiume on määratud juba kaheteistkümnele magistri- või doktoritöö kirjutajale. Seitse kandidaati on tänaseks kraadi edukalt kaitsnud.

Stipendiumi eesmärk on toetada ja edendada parlamendialast teadustööd. See antakse parlamendi-, parlamentarismi- või Eesti parlamentaarsete kogude alase magistri- või doktoritöö kirjutajale.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!