Keskaja tantsude õhtu Eesti ajaloomuuseumis

20. okt. 2016 Eesti ajaloomuuseum - Kommenteeri artiklit
Fotol: Vanatantsuansambli Saltatriculi esinemine. Foto: Janno Loide.

Fotol: Vanatantsuansambli Saltatriculi esinemine. Foto: Janno Loide.

Eesti ajaloomuuseum kutsub neljapäeval, 3. novembril kell 18 Suurgildi hoonesse (Pikk 17, Tallinn) osalema keskaegsete tantsude õpitoas, mida juhendab vanatantsuansambli Saltatriculi kunstiline juht KÜLLI KRESSA. Teada saab nii mõndagi 16. sajandi tantsudest ja neid ka ise tantsida.

Tantsimine ja muusika olid keskaegsetel pidustustel peamiseks meelelahutuseks. Toonane tantsumaailm oli kirev ‒ juba 15. sajandist on kõrgseltskonna tantsu liikumismustreid ja figuure kirja pandud. Kui tantsuline liikumine oli lihtne: lineaarne liikumine ja lihtsad sammud, siis tantsude tüübid olid väga mitmekülgsed.  16. sajandist pärineb juba rohkem allikaid, ent tantsud olid endiselt lihtsad. Mõned tantsud olid ainult meeste, teised mõlema sugupoole jaoks nagu rivi- ja ringtantsud. Paljusid meestetantse nimetati esemete järgi, mida osavusproovis kasutati, näiteks tõrviku-, kannu- või piigitants. Tantsude lahutamatuks osaks oli pillimäng. Keskajal polnud moosekant üksnes mõne muusikariista mängija, vaid meelelahutaja selle sõna laiemas tähenduses, kes ühendas endas laulja ja instrumentalisti, sageli ka näitleja ja akrobaadi omadused.

Teemaõhtu kestab u 2 tundi.

Osalemine sooduspiletiga (3 eurot).

NB! Palume eelnevalt registreeruda siin.

Teemaõhtud on seotud Suurgildi hoones avatud näitusega „Keskaja rõõmud. Suurgildi pidustused 15.–16. sajandil” ja keskenduvad igal korral erinevale keskajaga seotud valdkonnale. Teemaõhtute päeval on võimalik sooduspiletiga tutvuda ka näitusega.

Iga kuu esimesel neljapäeval on Eesti ajaloomuuseumi Suurgildi hoone kõigile külastajatele avatud kella 10‒20.

Vaata teemaõhtute kava siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!