Kolmapäeval toimub Tartu noore kunsti oksjon

4. okt. 2016 Tartu loomemajanduskeskus - Kommenteeri artiklit

Kolmapäeval, 5. oktoobril algusega kell 18 toimub viieteistkümnendat korda Tartu noore kunsti oksjon, kus enampakkumisel on 77 tööd 70 autorilt.
Enampakkumises saavad kunstihuvilised osaleda kas oksjonisaalis Tartu loomemajanduskeskuses (Kalevi 17) või Osta.ee keskkonnas. Oksjonisaalis läheb enampakkumisele 54 tööd, ülejäänud töödele saab pakkumisi teha üksnes Osta.ee keskkonnas. Oksjonit juhib Andres Keil.
Oksjonitööde veebikataloog ja Osta.ee oksjon on avatud alates 26. septembrist. Osta.ee keskkonnas on praeguseks juba paljudele töödele pakkumisi tehtud.
Veebikataloog sisaldab lisaks teoste reprodele ka Andres Keili lavastatud videosid, kus kunstiteoseid ja kunstnikke tutvustavad kunstiteadlased Indrek Grigor ja Brita Arnover. Saalioksjoni ajaks valmib ka oksjoni trükikataloog.
Oksjonisaal avab uksed kell 17.30 ning oksjon algab kell 18. Saalioksjonile saab kuni 5. oktoobril kella 14-ni registreeruda veebilehel noorkunst.ee.
Kokku esitati viieteistkümnendat korda toimuvale noore kunsti oksjonile 227 tööd 107 kunstnikult. Kõigi esitatud teoste hulgast valis professionaalidest ja kunstisõpradest koosnev komisjon välja oksjoni näitusele, kataloogi ja enampakkumisele minevad teosed.
Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on just noorte kunstnike loomingu müügile ja tutvustamisele pühendunud kunstioksjon Eestis, mille eesmärk on pakkuda põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.
Koostööpartnerid ja toetajad on Eesti kunstiakadeemia, Tartu kunstikool, Tartu kunstnike liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes on loonud ja arendab oksjoni veebikeskkonda.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!