Kultuuriministeerium kuulutas välja konkursi Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile

21. okt. 2016 Kultuuriministeerium - Kommenteeri artiklit

Kultuuriministeerium kuulutas välja konkursi Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile, millega edendatakse kunstiüliõpilaste õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist.  Stipendiumi  makstakse kunstniku loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest.

Stipendiumit võib taotleda iga üliõpilane, kes õpib täiskoormusega kujutava kunstiga seotud riiklikult tunnustatud õppekaval. Stipendiumi suurus on 3000 eurot.

Eesti kunstimuuseum (EKM) lisab stipendiumile muuseumi kuldkaardi. Kaart on nimeline ning annab selle omanikule eluaegse tasuta külastusõiguse kõigis EKM-i muuseumides.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada kultuuriministeeriumile loomingulise ja erialase tegevuse kokkuvõte, tõendada oma õpingud ning motivatsioonikiri. Täpsed tingimused on siin.

Stipendiumi saaja otsustab komisjon, mida juhib ministeeriumi kunstinõunik Maria-Kristiina Soomre. Komisjoni kuuluvad veel Kirke Kangro (Eesti kunstiakadeemia), Eha Komissarov (Eesti kunstimuuseum), Heli Tuksam (Tartu kõrgem kunstikool), Vano Allsalu (Eesti kunstnike liit), Jaan Elken (Tartu ülikool), Kaarin Kivirähk (kaasaegse kunsti Eesti keskus).

Taotlused tuleb saata e-aadressil min@kul.ee või paberil kultuuriministeeriumi aadressil Suur-Karja 23, 15076 Tallinn. Dokumentide esitamise tähtaeg on 21. november.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!