Kuressaare kokaõpilane võitis Londonis kohvivalmistamises pronksmedali

28. okt. 2016 Taavi Tuisk Kuressaare ametikool - Kommenteeri artiklit

Kuressaare ametikooli kokaõpilane Maarja Maripuu võitis eile Londonis lõppenud Euroopa hotelli- ja turismikoolide assotsiatsiooni aastakonverentsil ebaõnnest hoolimata barista võistlusalal pronksmedali.

„Võistluste päeval tundsin ennast väga enesekindlalt, kui nägin konkurentide võistlemist, sest harjutasin ka selliseid asju, mida siin üldse ei hinnatud. Paljud konkurendid ei tundunud väga enesekindlad,” rääkis Maarja pärast võistluse lõputseremooniat. „Aga mu partner oli väga nõrk, tegi espresso asemel topeltespresso ja ajas kohtunike lauda viies mu kohvi ümber. Samuti olid piim ja masin mulle võõrad ning nendega oli raske kohaneda. Seetõttu läks mul piim natuke nihu. Kõige selle tulemusel ei uskunud ma enam medalikohta,” rääkis ta. „Hõbeda ja kulla võitjad olid väga heal tasemel ja raske oli konkurentsi pakkuda.”

Võistlusel tuli kaheliikmelise loositud võistkonna koosseisus valmistada espresso ja cappuccino. Kolmandaks tuli valmistada oma valitud kohvijook korraldajate antud toiduainetest, mida polnud enne teada ehk mystery box coctail.

„Hiljem kommentaarideks kuulsin et meie kokteil oli üks paremini õnnestunud, lihtne ja võluv, kõigile kohtunikele meeldis ja minu tehnilise oskused olid olnud väga head,” ütles Maarja. Tema kokteili koostisosad olid pähklisiirup kõige all, siis espresso, vahukoor, sidrunikoor ja purustatud kohviuba.

„Tänan väga Kaspar Üpraust Koidutähest ja Anna-Liisa Vaga Arensburgist, kes käisid mulle oma teadmisi edastamas. Tahan tänada ka direktor Neeme Randa, õpetajaid Irina Arhipova ja Ülle Tamsalu, kes uskusid minusse, andsid mulle võimaluse ennast proovile panna ning pragasid minuga, kui hakkasin laisaks muutuma.”

Ametikool osales barista võistlusel esmakordselt ning Maarja jaoks tähendas võistluseks valmistumine pikki õhtuseid harjutuskordi ametikooli joogiõpetuse klassis mitme nädala vältel.

Maarja koolipoolne juhendaja Ülle Tamsalu, kes võistlustel kaasas viibis, märkis: „Need võistlused on tõesti üks suur bingo loto. Maarja paariline Austriast saadeti võistlema, kuna ta oskas inglise keelt. Maarja õpetas talle espresso tegemist ning ülejäänud kaks kohvi tegi ise. Kolmas koht tuli tänu Maarja kõrgetele tehnikapunktidele ja õnnestunud mystery box coctail’ile.”

Võistkonnakaaslastega seotud loosiga ei vedanud ka teisel ametikooli võistlejal, kokavõistlusel kaasa löönud Loore Kurisel. „Nende kolmas meeskonnakaaslane ei ilmunud võistluseelsel õhtul välja ja hommikul võistlusel ei teadnud ta midagi ning seega pesi ainult nõusid,” rääkis Ülle Tamsalu. „Selle eest kolmas võistkonnakaaslane Hollandist oli suurepärane ja neist said sõbrad.”


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!