Linastub filmiprogramm „Kas sul on midagi öelda?! ‒ OSA 2”

25. okt. 2016 - Kommenteeri artiklit

Filmiprogrammiga „Kas sul on midagi öelda?! ‒ OSA 2” tõestavad gümnaasiuminoored kinos Artis, et neil on, mida öelda.

Tallinna Lilleküla gümnaasiumi 16‒18-aastased noored teevad taas ajalugu. Valminud on lühifilmid, mis ajavad õpetajate närvid püsti, tekitavad lastevanemates küsimusi ja on meelelahutuseks kõigile, kes hindavad kõrgemat kunsti. Filmid kajastavad tänapäeva noorte elu: probleeme, rõõme, unistusi ja huumorit. Programm „Kas sul on midagi öelda?! ‒ OSA 2″ esilinastub kinos Artis 1. novembril kell 19.15. Kordusseanss 2. novembril kell 17.45.

Kuigi Tallinna Lilleküla gümnaasiumis enam filmiõpet ei ole, jätkus selle kooli endisel õpetajal Eik Tammemäel entusiasmi koguda kokku teosed, mis on valminud 10. klassi filmikunsti tundides, ning koostada neist töödest filmiprogramm suurele ekraanile. Näha saab venelasi ja eestlasi, süstlaid ja pudeleid, rööve ja kallistusi ning uhkematki veel. Nende filmide kaudu näeme, millega noored vabal ajal tegelevad, missugune on nende tarbimiskultuur, kuidas nad mõtlevad ja mida tahavad. Filmi tegemine annab noortele loomingulise võimaluse ennast väljendada ja öelda seda, mis neil päriselt südamel on.

Pooleteise tunni jooksul näeme 21 erilist lühifilmi ‒ mõned pikemad, mõned lühemad, aga igav ei hakka. Esilinastuse publik valib linastuvate filmide seast oma lemmikfilmi, et see saaks särada uhkelt meie taevakese all. Noorte esimeste filmikatsetuste hulgas võib olla ka tulevaste režissööride töid, sest tase on kõrge ja nii mõnelgi noorel on plaan filmi eriala õppima minna.

Linastuse korraldavad režissöör Eik Tammemäe ja õpilased.

Üritust toetab Tallinna spordi- ja noorsooamet, BFM, kino Artis ja ET SNAIPER.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!