Noored kutseõppurid alustasid teekonda unistuste töökohani

3. okt. 2016 Kerli Onno TLÜ teaduskommunikatsiooni spetsialist - Kommenteeri artiklit

30. septembril ja 1. oktoobril toimus koolitusprogrammi Samsung DigiPass avaüritus, kus programmi partnerid allkirjastasid koostöömemorandumi ja noored alustasid digiseiklust. Programmi kestel arendavad noored kutseõppurid oma digitaalseid ja sotsiaalseid oskusi, et valmistuda tuleviku töökohaks.

30. septembril allkirjastasid programmi partnerid koostöömemorandumi noorte läbilöögivõime parandamiseks tuleviku tööturul. Nii kogunesid avaüritusele Euroopa Komisjoni, Tallinna ülikooli, UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni, Samsung Electronics Balticsi, Eesti noorteühenduste liidu ja kutsekoja esindajad, et astuda esimene samm eesmärgi saavutamise suunas.

Koostöömemorandumi allkirjastasid Philip Choi, Samsung Electronics Baltics asepresident, Peeter Normak, TLÜ digitehnoloogiate instituudi direktor, Kadri Kull, koostööprojektide koordinaator, Madli Ross, UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni haridusprogrammide koordinaator, Tiia Randma, kutsekoja juhatuse liige; Mart Laanpere, Tallinna ülikooli vanemteadur, Kristjan Tedremaa, Eesti noorteühenduste liidu juhatuse aseesimees. Programmi toetab ka haridus- ja teadusministeerium.

Programmis asuvad oma digioskusi arendama 30 kutsekoolide õpilast üle Eesti – Tallinnast, Tartust, Pärnust, Ida-Virumaalt, Valga-, Võru- ja Raplamaalt. Programm valmistab noori ette lähtuvalt tööandjate ootustest ja aitab neil koheselt pärast kooli lõpetamist saada jalg tööturu ukse vahele.

Samsung DigiPassi kava on välja töötanud Tallinna ülikooli hariduseksperdid. See sisaldab digivaldkonna teemasid, näiteks digivahendite kasutamist töökohal, digitaalse portfoolio koostamist, prototüüpimist, ettevõtlikkuse ja liftikõne oskuste arendamist. Samuti õpetatakse noori looma virtuaalreaalset sisu ja kasutama seda õppetöös või töökohal. Kümme kolmeliikmelist võistkonda arendavad kollektiivselt digitaalseid projekte, mis aitavad teistel noortel Eestis valmistuda tuleviku töökohaks, annaks neile konkurentsieelise tööle kandideerimisel ja võimaldaks kohe pärast kooli tööturule siseneda. Iga meeskonda abistab mentor – oma ala ekspert.

Samsung Dig Pass programmi osalejad on vanuses 14–19. Nad õpivad 3D-disaini, infotehnoloogia, elektroonika, kokanduse, balleti ja logistika erialadel. Et omandada tõelist töökogemust ja panna proovile erialavalik, saavad tublimad võistkonnad võimaluse osaleda ühekuulisel praktikal Samsung Electronics Balticsis ja oma eriala juhtivas ettevõttes Eestis. Noored koguvad õpimärke mitmesuguste oskuste omandamise eest. Kolm parimat meeskonda võidavad Samsungi virtuaalreaalsuse prillid, et luua oma koolile imelisi lahendusi.

Programmi läbijad saavad esimesed Samsungi digipassid, mis on online-tõestus tulevasele tööandjale värskelt omandatud oskustest ja kogemustest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!