Õpetajate Lehe laureaat 2016: Aro Velmet

14. okt. 2016 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit
Aro Velmet. Foto: Raivo Juurak

Aro Velmet. Foto: Raivo Juurak

Õpetajate Lehe toimetus valis kaasautorite seast tänavuseks laureaadiks ajaloodoktorandi ja kultuuriajakirja Vikerkaar toimetaja Aro Velmeti (pildil).

Põhiliselt New Yorgis resideeruv Aro Velmet on kirjutanud Õpetajate Lehte arvamus- ja olemuslugusid alates 2010. aasta sügisest ning keskenudnud oma kirjutistes peamiselt kõrghariduse ja sõnavabaduse temaatikale. Näiteks on ta kirjutanud: „Kui inimese nooruspõlvest teha terve elu kestev eksam, pole ka ime, et sellega käib kaasas terve elu kestev soorituspaine.”(„Prozac Nation”, 19.02.2016) ning „Ilma riigi rahastatud teadusuuringuteta poleks meil ei internetti, arusaamist kliimasoojenemisest, ega poststrukturaalsest filosoofiast.” („Alternatiiv Gunnar Oki haamrile”, 21.10.2015).

Aro Velmet on õppinud Tartu ülikoolis ajalugu ja poliitikateadusi, misjärel olnud aastaid kraadiõppes USA-s. New Yorgis elades on ta hoidnud end koduste asjadega kursis ja kirjutanud lugusid mitmele Eesti väljaandele.

Laureaadi valimise traditsiooni alustas Õpetajate Leht eelmisel aastal, kui ajalehe 85. ilmumisaastapäeva puhul valis toimetus laureaadiks raamatutoimetaja ja -kirjastaja Priit Põhjala.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!