Peeter Põllu stipendiumi sai tulevane matemaatikaõpetaja Kairi Nurk

31. okt. 2016 - Kommenteeri artiklit

Selleaastase Peeter Põllu stipendiumi vääriliseks tunnistati Tartu ülikooli matemaatika ja statistika instituudi teise aasta magistrant Kairi Nurk.

Kairi sõnul armastab ta väga matemaatikat, see on tal veres juba põhikoolist alates. „Matemaatika tuleb kasuks igal erialal, see teeb mõtlemise korda,” lisas vastne stipendiaat. Stipendiumi saamine on Kairi jaoks väga oluline ja näitab, et ta on õigel teel. Kuigi matemaatikul on palju võimalusi, kuhu edasi minna, siis andis stipendium Kairile kinnitust – ta tahab minna kooli matemaatikaõpetajaks, soovitavalt kodukohta, Lääne-Virumaale.

Tulevase matemaatikaõpetajana soovib Kairi anda oma panuse haridusse. Ta tahab viia koolimatemaatika õppimisse rohkem loogilist mõtteviisi ja arutlemisoskust, sealhulgas toetades just andekaid õpilasi. Kairi tahab vältida traditsioonilist matemaatikatundi ja kasvatada nii huvi reaalainete vastu. „Matemaatikatundi on vaja muutusi. Rohkem praktilisust, selgitust, milleks meile matemaatikat vaja on,” ütles ta.

Oma magistritöös uuribki Kairi arutlusoskuse arendamist ja tõestamise vajalikkust matemaatikatunnis. Täpsemalt huvitab teda, milliste teemade juures ja kuidas tuua sisse tõestamist ja valemite tuletamist. Lisaks on Kairi aidanud kaasa arvutipõhise statistika programmi ülestöötamisele, olnud osaline matemaatika riigieksamiks ettevalmistava kursuse väljatöötamisel. Praegu tegeleb Kairi matemaatilise arutlusoskuse ja tõestamise kursusega.

Head koostööd on Kairi teinud Tartu ülikooli teaduskooliga. Õppetöö kõrvalt on Kairi osalenud üle-eestilistes matemaatikute õppelaagrites, kus on viinud läbi huvitavaid matemaatikatunde. Plaanis on hakata tegema aktiivõppeprogramme Tartu koolide II ja III kooliastme õpilastele.

Peeter Põllu stipendiumiga aidatakse kaasa õpetajakutse tunnustamisele Eesti ühiskonnas ning toetatakse õpetajakoolituse üliõpilasi nende õppe- ja uurimistöös. Stipendiumi väärtus on 1920 eurot.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!