Proviisoriõppe üliõpilased said sotsiaalfarmaatsia õppeks uue IT-lahenduse

7. okt. 2016 - Kommenteeri artiklit
Farmaatsiaüliõpilased jt süsteemiga tutvumas, sh instituudi juhataja professor Ain Raal. Foto: Argo Ingver

Farmaatsiaüliõpilased jt süsteemiga tutvumas, sh instituudi juhataja professor Ain Raal. Foto: Argo Ingver

Tartu ülikooli farmaatsia instituudi sotsiaalfarmaatsia õppeklassi soetati BENU apteek Eesti toel uus IT-lahendus, mis toetab teoreetiliste erialateadmiste praktilist kasutamist, suurendades sellega tulevaste proviisorite ettevalmistust patsientide kvaliteetseks nõustamiseks apteekides.

„Farmaatsiahariduses on üks oluline märksõna erialase kompetentsi tagamine ehk teisisõnu suutlikkus anda apteeki külastavatele patsientidele võimalikult põhjalikku erialast nõu. Seda näitab nii meile laekuv vilistlaste kui ka koostööpartnerite tagasiside,” ütles TÜ farmaatsia instituudi juhataja professor Ain Raal, lisades: „Õppetööd toetav praktiline IT-lahendus on väga oluline tööriist tudengite õpetamiseks, sest just nii saavad õppurid ligilähedase kogemuse sellest, mis neid apteegis tööle asudes ees ootab.”

Farmaatsiaüliõpilane Indrek Ventmann uuris tartlaste hinnanguid apteegiteenusele aastatel 1993‒2015. Tema sõnul näitab ka apteegikülastajate tagasiside, et apteeker on alati olnud hinnatud infoallikaks ravimite kasutamise osas, aga aastatega on märgatavalt kasvanud konkreetsest patsiendist lähtuv personaalne nõustamine.

Sotsiaalfarmaatsia õppeklassi uues arvutis sisalduv firma Hansasoft välja töötatud apteegitöö haldamise tarkvaraga saavad tudengid harjutada ravimite väljastamist ja nende kasutamise nõustamist.

Samal ajal täienenud õppevõimalustega pikendasid Eesti akadeemiline farmaatsia selts ja BENU Apteek Eesti OÜ 6. oktoobril kahe õppeaasta võrra sotsiaalfarmaatsia valdkonna uurimis- ja teadustööde rahastamiseks mõeldud stipendiumifondi koostöölepingut. Fondist saavad uurimistööde stipendiume taotleda TÜ proviisoriõppe üliõpilased ning teadustöö fondist nii üliõpilased kui ka õppejõud.

Praeguseks on välja antud kolm 800-eurost stipendiumi, millest kaks on läinud sotsiaalfarmaatsia ja üks kliinilise farmaatsiaga seotud uurimistöödele. Järgmised stipendiumid antakse välja tänavu detsembris.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!