Selgus filmimuuseumi filmiallee kunstiteoste konkursi tulemus

10. okt. 2016 Eesti ajaloomuuseum - Kommenteeri artiklit
Fotol: Võidutöö nimega „MANDARIINID“. Fotograaf: Vahur Lõhmus.

Fotol: Võidutöö nimega „Mandariinid“. Fotograaf: Vahur Lõhmus.

Maarjamäe suvemõisa pargi alale korraldatud kunstiteoste tellimise konkursi eesmärk oli leida ideelahendus, mis oleks äratuntavalt seotud Eesti filmilooga ja kooskõlas ümbritseva arhitektuuriansambliga. Tulevased väliskulptuurid moodustavad filmiallee tööpealkirjaga „Pääsukesest Oskarini”. Allee kulgeb n-ö punase vaibana läbi Maarjamäe pargi Eesti filmimuuseumi hooneni.

Ideekonkursile laekus 11 võistlustööd, millele lisandus hindamiseks eelmisest konkursist veel kolm tööd – kokku 14 tööd.

Žürii valis võitjaks töö pealkirjaga „Mandariinijaht”. Võidutöö lähenes filmiteemale vaimukalt ning esindas samal ajal Eesti skulptuurikunstile omast monumentaalsust.

Teisele kohale tuli võistlustöö märgusõnaga „Molekul”, mis oli meeldivalt vabameelne, abstraktne, ootamatu lahendusega ja lähenemine teemale ning keskkonnale originaalne. Kolmanda auhinnalise koha pälvis töö märgusõnaga „Vaataja”, mis kombineeris optikat ning filmikunsti.

Eesti ajaloomuuseum avaldab võitjate nimed neljapäeval, 13. oktoobril kell 12 Suurgildi hoone (Pikk 17, Tallinn) suures saalis, kus on võimalik tutvuda kõigi võistlusele esitatud töödega.

Žürii töös osalesid: Maria Mang (Eesti filmimuuseum, esimees), Edith Karlson (Eesti kunstnike liidu esindaja), Kai Lobjakas (Eesti kunstiteadlaste ja kuraatorite ühingu esindaja), Karen Jagodin (Eesti kunstiteadlaste ja kuraatorite ühingu esindaja), Inge Laurik-Teder (Eesti ajaloomuuseum) ja Maiu Rõõmus (Eesti kunstnike liidu määratud esindaja).

Maarjamäe tegemiste ja arengutega saab ennast kursis hoida SIIN


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!