Senat nimetas viis liiget Tartu ülikooli nõukogusse

28. okt. 2016 - Senat nimetas viis liiget Tartu ülikooli nõukogusse kommenteerimine on välja lülitatud

Täna, 28. oktoobril nimetas Tartu ülikooli senat viis ülikoolipoolset liiget ülikooli nõukogu järgmisesse koosseisu.

Nõukogu järgmise koosseisu liikmeteks nimetati:

  • humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast eesti keele (võõrkeelena) professor Birute Klaas-Lang,
  • sotsiaalteaduste valdkonnast majanduspoliitika professor Jüri Sepp. Jüri Sepp on ka praegu ametisoleva Tartu ülikooli nõukogu liige,
  • meditsiiniteaduste valdkonnast neurokirurgia professor akadeemik Toomas Asser. Toomas Asser on ka praegu ametisoleva Tartu ülikooli nõukogu liige,
  • loodus- ja täppisteaduste valdkonna arheogeneetika professor akadeemik Richard Villems
  • senati liikmete esitatud kandidaadina religioonipsühholoogia professor Tõnu Lehtsaar.

Senat nimetas nõukogu liikmed salajasel hääletusel. Kõigepealt viidi läbi hääletused nelja valdkonna nõukogude esitatud kandidaatide nimetamiseks. Seejärel toimus hääletamine viienda, senati liikmete esitatud nõukogu liikme nimetamiseks. Nimetamiseks oli vaja, et kandidaadi poolt hääletaks enam kui pool hääletamisel osalenud senati liikmetest. Senati liige sai iga nõukogu liikme nimetamiseks korraldatavatel hääletustel hääletada korraga vaid ühe kandidaadi poolt.

Tartu ülikooli nõukogusse kuulub üksteist liiget, kellest viis nimetab senat, viis haridus- ja teadusminister ja ühe Eesti teaduste akadeemia. Haridus- ja teadusminister ja Eesti teaduste akadeemia pole Tartu ülikooli uue nõukogu liikmeid veel nimetanud.

Nõukogu praeguse koosseisu volitused lõppevad 31. detsembril. Vaata TÜ kodulehelt, kes kuuluvad Tartu ülikooli ametisoleva nõukogu koosseisu.