FoodFestil toimunud kutsemeistrivõistlustel selgusid parim noor kondiiter ja noorkokk

28. okt. 2016 SA Innove - Kommenteeri artiklit

Tallinn FoodFestil toimunud kutsemeistrivõistlustel selgitati välja parim noor kokk ning kondiiter. Noorkoka tiitli viis koju Pärnumaa kutsehariduskeskuse õpilane Kristiina Sireli. Parima noore kondiitri tiitli pälvis Elena Bulynina Ida-Virumaa kutsehariduskeskusest.

„Ma ei oleks võitu oodanud. Minu kõrval võistles nii palju tugevaid õpilasi, kelle oskused näitasid, et nad on käinud peakokkade juures praktikal. Minu tugevuseks oli ilmselt võistluskogemus – käisin eelmisel kahel aastal Noorkoka võistlusel abikokana. Täna oli mulle suureks toeks ka minu abikokk Maribel Pirn,” ütles Noorkokk 2016 Kristiina Sireli.

Noorkoka võistluse teise koha pälvis Martin Kasperovitš (abikokk Xenia Gavrilovich) Tallinna teeninduskoolist ning kolmanda koha Aleksander Tamming (abikokk Katleen Roos) samuti Tallinna teeninduskoolist.

Eesti peakokkade ühenduse presidendi ja võistluse peakorraldaja Rudolf Visnapuu sõnutsi oli tänavuste võistlejate tase seinast seina. „Tänase esikolmiku vahel oli tasavägine võistlus ning võitis kõige stabiilsem töö. Kristiina sooritas nii eel- kui ka pearoa heal tasemel. Lisaks oli näha, et tal on tugev võistlusnärv ja positiivne hoiak. Oma töö nautimine ja hea suhtlusoskus on kokatöös suur pluss,” märkis Visnapuu.

Kohtunikud hindasid nii võistlejate boksi puhtust kui ka tehniliste oskuste mitmekülgsust, roa maitset, lõhna ja välimust. Kohtunikekogu koosnes tunnustatud kokanduse valdkonna tipptegijatest, nagu Jarmo Huuhtanen (Electrolux), Dmitri Haljukov (Carmen Catering), Dmitri Fjodorov (Cru), Heidi Pinnak (Tallink City Hotelli restoran City), Eduard Bajraktari (NOOT), ning boksikohtunikeks olid Eero-Olavi Kippa ja Urpo Reinthal (Ylicool).

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Narva õppekohas teisel kursusel õppiv parim noor kondiiter 2016 Elena Bulynina tunnistas, et ootas auhinnalist kohta, kuid esikoht tuli siiski üllatusena. „Olen võidu üle väga õnnelik! Arvan, et minu võistlustööna valminud tort oli midagi erilist ja kaasaegset võrreldes kaasvõistlejatega, sest lähtusin valmistamisel kaasaegsetest Euroopa trendidest,“ ütles Elena ning lisas, et tulevikus sooviks luua erafirma ning teha kondiitrivallas midagi erilist.

Noorte kondiitrite kutsemeistrivõistluse teise koha pälvis Nele Linde Tartu kutsehariduskeskusest ning kolmandale kohale tuli Melita Škliar Pärnumaa kutsehariduskeskusest.

Kohtunike sõnul oli võistlejate tase võrdlemisi hea ning väga kõrgetasemeliselt täideti hügieeninõudeid, kuid esimene koht eristus selgelt teistest. „Võitjale tõi võidu professionaalsus ja eripära,“ märkis võistluse peakohtunik ja Toikako Kaubanduse esindaja Marika Aarniste.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!