Tallinna Linnamäe vene lütseumist saab uudse kontseptsiooniga hariduskeskus

5. okt. 2016 Tallinna haridusamet - Kommenteeri artiklit

Tallinna Linnamäe vene lütseum jätkab järgmisest õppeaastast tegevust kahes eraldi hoones, kooliga liitub ka senine Vana-Kalamaja täiskasvanute gümnaasium, mille tulemusel sünnib Tallinnas ainulaadne haridus- ja kompetentsikeskus. Täna kuulutati välja riigihange aadressil Läänemere tee 31 asuva senise Merekalda koolimaja renoveerimiseks. Kava kohaselt algab õppetöö uues gümnaasiumihoones 2017. aasta sügisel.

„Tallinna koolivõrgu reformi järgmise sammuna hakkame renoveerima Läänemere tee 31 asuvat koolimaja, kuhu tuleb Tallinna Linnamäe vene lütseumi gümnaasiumiosa õppehoone,” ütles Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart. „Sellest saab Tallinnas esimene ainult gümnaasiumiklassidele mõeldud kool, nii-öelda puhas gümnaasium, kus pärast renoveerimist hakkavad lisaks Linnamäe vene lütseumi gümnasistidele õppima ka täiskasvanute gümnaasiumi õpilased, kelle baaskeel on vene keel. Koos uue õppehoone kasutuselevõtuga hakkab Tallinna Linnamäe vene lütseum aktiivselt rakendama uut õpikontseptsiooni – me õpime kõikjal. Viime kokku erinevad võimalused ja õppesuunad: gümnaasiumihoones hakkab toimuma nii päevane statsionaarne õpe kui ka õhtune õpe nendele, kes on huvitatud tööl käimise kõrvalt gümnaasiumihariduse omandamisest. Kahe kooli liitmise tulemusel suurenevad kõigile gümnasistidele vaba- ja valikainete õppimise võimalused. Linnamäe vene lütseumi alg- ja põhikooliõpilased jätkavad õpinguid praeguses koolimajas.  Vana-Kalamaja täiskasvanute gümnaasiumi senisesse hoonesse aadressil Vana-Kalamaja 9 tuleb Gustav Adolfi gümnaasiumi I ja II kooliastme õppehoone.”

„Kuna Merekalda koolimaja näol on tegemist 1987. aastal tüüpprojekti järgi ehitatud hoonega, mis on praeguseks amortiseerunud, siis saame lähtuda olemasolevast ning püüame arhitektide ja ehitajate abiga luua võimalikult kaasaegse õpikeskkonna,” ütles Tallinna haridusameti juhataja Andres Pajula. „Nii on kavas luua õuesõppe jaoks sobivad tingimused kooli sisehoovi, kus saab korraldada üritusi. Kõik loodusainete kabinetid koos üldlaboratooriumiga hakkavad paiknema koolimaja A-korpuse neljandal korrusel, kust omakorda on väljapääs katusele ja seal paiknevale  eksperimentaalsele väljakule. 80m² katuseväljak on mõeldud loodusteaduslike vaatluste läbiviimiseks. Väljakut ümbritseb piire, millele paigaldatakse näitliku õppevahendina ning disainielemendina päikesepatareid.”

Ümberehituste käigus luuakse senise garderoobi asemele aatrium – hall koos lugemissaali ja rekreatsioonialaga. Aatriumi tulevad istumisastmed ning sinna kõrvale ehitatakse söögi/istumisala ning kohvik söögi jaotamiseks, mis toimib koos sööklaga – sinna tulevad ka lett ja sööginõude tagastuskoht. Uus garderoob ehitatakse A-korpuse keldrikorrusele koos individuaalsete kappidega kõigile õpilastele, lisaks eraldi garderoob õpetajatele.

Suurt rõhku pannakse õpilaste sporditegemise võimalustele. Üks osa senisest C-korpuse hoonest lammutatakse ning selle asemele rajatakse suur spordisaal (32 x 34 m) koos tribüünidega. Spordisaali tuleb täismõõtmetes korvpalliplats ning kolm võrkpalliväljakut. Lisaks rajatakse keldrikorrusele 300 m² võimlemissaal, 100 m² aeroobikasaal ja 100 m² jõusaal koos inventariruumidega, riietus-pesuruumid ja saun. Piirdeaiaga eraldatud staadionile paigaldatakse tartaankattega jooksurajad,  kunstmurukattega jalgpalliväljak, kaugushüppekastid, kuulitõukesektorid, võimlemislinnak ning eraldi pallimänguplatsid. Kooli juurde tuleb jalgrattaparkla kuni 60 rattale.

Olemasolev spordisaal planeeritakse ümber aulaks, kuhu mahub korraga umbes 170 inimest. Senise aula ruumidesse ehitatakse kaks suurt loengusaali 100–120 inimesele kogupindalaga 120 m². Statsionaarsed lauad ja klapptoolid paigutatakse amfiteatrina keskme suunas.

Koridoridesse rajatakse puhkealad Lego stiilis pehme mööbliga. Õpperuumidesse tulevad kaasaegsed tehnilised lahendused: arvutid, projektorid, multimeediatahvlid. Koolimajja tuleb 110 m² muusikaklass ja 72 m² kunstiklass. Koolis on lift ning C-korpuse 2. ja 3. korruse vahel lisaks ka invatõstuk.

Gümnasistide õppetöö hakkab toimuma kabinetisüsteemi järgi aineklassides ja kindlad koduklassid puuduvad. Õpilaste arv klassis on kuni 36 õpilast, keeleklassides 18. Õpetaja töökoht on igal aineõpetajal oma klassis.

Koolis on õppekohti 735 gümnasistile, sealhulgas täiskasvanute gümnaasiumi õpilastele – kokku 16 klassikomplekti. Õpetajate ja kooli tugipersonali arv on 65.

Vaata esialgset projekti siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!