Tallinna tervishoiu kõrgkooli Kohtla-Järve struktuuriüksuse 50 aasta juubel

12. okt. 2016 Olesja Zeel, Mirge Orasmaa Tallinna tervishoiu kõrgkooli Kohtla-Järve struktuuriüksuse õppejõud - 3 Kommentaari

Tallinna tervishoiu kõrgkooli Kohtla-Järve struktuuriüksus funktsioneeris 2006. aastani kui Kohtla-Järve meditsiinikool, mis avas oma uksed 1966. aastal. 14. oktoobril tähistab struktuuriüksus oma 50 aasta juubelit konverentsiga „Piiridega või piirideta tervishoius?”.

Muutunud on ajad ja nimetused, aga kui teatepulka on käest kätte antud kõige tähtsamat – kõrge kvalifikatsiooniga spetsialistide ettevalmistust. Selle raske ja ülla ülesandega on pedagoogide kollektiiv au ja väärikusega hakkama saanud. Tänu sellele on meie kõrgkool silmapaistev ja lugupeetud õppeasutus Ida-Virumaal. Meie lõpetajad, keda pole 50 aasta jooksul kogunenud just vähe, töötavad kõigis Eesti tervishoiuasutustes ja ka väljaspool Eestit.

50 aastat – see on auväärne ja lugupeetud iga mitte ainult inimese, vaid ka õppeasutuse jaoks. Meie kõrgkool on üks kolmest Ida-Virumaal, aga vaid meie kõrgkoolis on võimalik saada nii kutseharidus kui ka kõrgharidus töötamiseks tervishoiu vallas. Valmistame ette spetsialiste õe ja hooldusõe erialal. Kõrgkooli õppekavasid iseloomustab teaduspõhisus, kaasaegsus, patsiendikesksus, avatus. Õppekava aitab kujundada üliõpilastes professionaalseid väärtusi, rõhutades tähelepaneliku, hooliva ja austava suhtumise tähtsust patsientidesse ja klientidesse, samuti koostööpartneritesse. Teoreetilised teadmised ja praktilised oskused on tihedalt omavahel integreeritud ja aitavad kaasa õpitulemuste saavutamisele.

Teooriatunnid toimuvad nüüdisaegsetes auditooriumites, mis on varustatud kaasaegse tehnika, interneti ja WiFiga. Õppe eesmärkide saavutamiseks on üliõpilastel kasutada kõrgkooli raamatukogu, mis on varustatud teaduskirjandusega, tagatud on ligipääs teaduslikele andmebaasidele. Oma praktilisi oskusi harjutavad meie üliõpilased hästivarustatud kabinettides, mis on varustatud moodsate simulatsioonivahenditega. Nendes on võimalik ohutult lahendada mitmesuguseid stsenaariume, millega võivad üliõpilased haiglas ja teistes tervishoiu asutustes praktikal kokku puutuda.

Meie kõrgkool on pakkunud oma teadmisi ja oskusi ka avalikkusele, eri eagruppidele Ida-Viru maakonnas ja ka maakonnast väljapool. Tudengid ja õppejõud viivad läbi mitmesuguseid üritusi: tervisepäevi, loenguid tervist puudutavatel teemadel. On kujunenud meeldiv koostöö politsei- ja piirivalveametiga, päästeametiga, Punase Ristiga, Ida-Viru keskhaiglaga, kaitseväega, kellega koos korraldatakse üritusi. Iga aastaga on üritusi üha rohkem – see tähendab, et meid usaldatakse ja elanikel on tekkinud huvi tervislike eluviiside ja oma tervise vastu. Kooli pedagoogid ja üliõpilased viivad neid üritusi läbi vabatahtlikult ja tasuta. Ida-Viru maavanem ja tervisenõukogu on andnud koolile tänukirja ja „Aasta tervisedendaja 2015” tiitli.

Meenutame tänuga kõrgkooli esimesi direktoreid, kes andsid suure panuse õenduse arengusse ja õendushariduse säilimisse Ida-Virumaal:

1966–1975 Anatoli Sivenkov, Kohtla-Järve meditsiinikooli direktor

1975–1976 Vladimir Petrov, Kohtla-Järve meditsiinikooli direktor

1976–1989 Valentina Kassatkina, Kohtla-Järve meditsiinikooli direktor

1989–2003 Sergei Tšerkassov, Kohtla-Järve meditsiinikooli direktor

2003–2006 Erika Kruup, Kohtla-Järve meditsiinikooli direktor kt

2006– … Ülle Ernits, Tallinna tervishoiu kõrgkooli rektor

Täname ka kõiki partnereid, kellega oleme aastate jooksul koostööd teinud.


3 arvamust teemale “Tallinna tervishoiu kõrgkooli Kohtla-Järve struktuuriüksuse 50 aasta juubel”

 1. tiina ütleb:

  Kohtla-Järve medistsiinikool alustas tööd 1965 aastal, mitte 1966 aastal. Tean, sest sest olin üks esimese lennu lõpetajatest,kelle õppetöö algas 1. septembril 1965 aastal. Lõpetasime 1968 aasta suvel.
  Meie kursus oli 8 klassi baasil, õppisime 3 aastat, saime kesk-eriahariduse ja meditsiiniõe kutse. Peale lõpetamist oli kohustuslik töötamine õpitud erialal 3 aastat.
  Leian, et koolist saime hea ettevalmistuse erialaseks tööks.
  Peale kohustuslikku 3 aastast töötamist, astusin Tartu Riikliku Ülikooli arstiteaduskonda, mille lõpetasin 1978 aastal.
  Tänutundega meenutan õppejõude ja peamist praktikabaasi KOhtla-Jarve haiglat.

 2. Laine ütleb:

  Õnnitlused 50ndal juubelil ja jätkuvat edu Teie kõrgkoolile laiahaardelisel koolitustööl tervishoiu edendamisel.

 3. Faktiline parandus ütleb:

  1965. a alustas tööd Tallinna Meditsiinikooli Kohtla-Järve osakond, mille baasil 1966. a. loodi iseseisev meditsiinikool.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!