Tartu luterlik Peetri kool hakkab taastama ajaloolist koolimaja

5. okt. 2016 SA Tartu Peetri Kool - Kommenteeri artiklit

Tartu luterlik Peetri kool peab laata, esitleb raamatut, tähistab 110. aastapäeva ja alustab töödega ajaloolise koolimaja taastamiseks 

Eeloleval laupäeval, 08.10 koguneb Peetri kooli kogukond ning ootab kõiki huvilisi lõikustänupüha laadale. Üritusega tähistatakse 110 aasta möödumist esimese eesti õppekeelega algkooli asutamisest toonasel Eesti- ja Liivimaal. Toimub tänupalvus, kooli raamatu esitlus ja heategevuslik laat.

Peetri kiriku ees kaubeldakse omavalmistatud toodete, isekasvatatud sügisandide ja ühiselt meisterdatud käsitööga, tegutseb laadakohvik. Soovijad saavad osaleda töötubades, proovida õnne loosirattas ja tutvuda ekskursiooni käigus Peetri kooli ajaloolise koolihoonega. Kogu tulu läheb Peetri kooli klasside ja rühmade heaks.

Laadal tuleb esitlemisele ka Peetri kooli ja lasteaia artiklikogumik „Kool kui väärtuspõhine kogukond”. Lasteaia juhataja ja Peetri kooli rajaja Külvi Tederi mõte raamatust: „Esmalt tuleb teadvustada, et väärtusi ei saa õpetada, neid peab õpetaja ise kandma ehk elama väärtuste järgi. Laps vajab eeskujuks ühiskondlikult aktiivset täiskasvanut, kes annab oma tegudega moraalseid orientiire, mitte ei moraalitse.”

Oktoobris algavad ka esimesed tööd ajaloolise Peetri koolimaja taastamiseks aadressil Peetri 33. Tööde esimest etappi „Peetri kiriku koolihoone taastamiseks vajalik tööstushoone lammutamine” finantseerib keskkonnainvesteeringute keskus. Lammutatakse vahepeal tootmishoonena kasutusel olnud hoone juurdeehitised, likvideeritakse tööstustegevuse tulemusena tekkinud jääkreostus ja kõrvaldatakse ohtlikud jäätmed. Töid teostab hanke võitjana OÜ Terasteenus.

Lõikustänupüha laat toimub laupäeval, 8. oktoobril Peetri kiriku ees.

Ajakava

10.15 Tänupalvus Peetri kirikus
11.00 Laada avamine
11.30 Raamatuesitlus: „Kool kui väärtuspõhine kogukond”
12.00 Lasteaiaõpetajate marionettnukuetendus kirikus
13.00 Koolimaja ja selle ajalugu ning tulevikku tutvustav ekskursioon huvilistele


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!