Teistmoodi koolipäev Tallinna saksa gümnaasiumis

24. okt. 2016 Anu Kušvid - Kommenteeri artiklit

Juba vanad kreeklased teadsid, et terves kehas on ka terve vaim. See teadmine ning ka murettekitavad faktid Eesti kooliõpilaste ülekaalulisusest ning vähesest liikumishuvist on pannud meie kooli otsima võimalusi sportimisrõõmu propageerimiseks ka väljaspool kehalise kasvatuse tunde.

Juba teist aastat toimuvad, seega hakkavad kujunema väikeseks traditsiooniks õppeveerandi viimastel päevadel toimuvad aktiivse liikumise päevad, kus rakendus on leitud kogu kooliperele. Taotlus on viia nii õpilased kui ka õpetajad tuttavate kooliseinte vahelt välja, oma ala kogenud tipptegijate juhendamise alla treenima. Vaid 77 esimese klassi õpilast jäid oma kooli võimlasse teatevõistlustel enda kiirust testima ning seejärel osalema korvpallipromol, kus treeniti ja tehti harjutusi ‒ nii need tulevased tipptegijad ja medalistid sünnivadki.

Veidi vanemad õpilased veetsid päeva mujal. Põhiliselt olid tunnid sisetingimustes, sest Eesti ilm on heitlik, kuid soovijatel oli võimalik osaleda ka jalgrattamatkal Raul Olle juhendamisel või välitreeningul, mis kandis nime „Keha vormi värskes õhus”.

Meiega olid nõus koostööd tegema klubid Sparta, Nord, Toni judo-kool, jalgpalliklubi Flora, Siili pallimängude maja. Õpilased said osaleda järgmistes treeningtundides: spinnitreening, jõusaali ABC, crosscore, powerplate, Tai poks, show-tants, functional body, selja eri, saalihoki poistele, saalihoki tüdrukutele, lauatennis. Eriti meeldis õpilastele, et nad said täiesti ise endale meelepärase ala leida ning vahetada päeva jooksul alasid, et uusi kogemusi saada. Arvatavasti sai nii mõnigi noor endale spordipisiku kogu eluks.

Lisaks füüsilisele rassimisele oli võimalik kuulata sisukaid loenguid. Argo Ader pajatas, kuidas alustada treeninguid jõusaalis, Maris Kajari tutvustas normaalset toitumiskava ning Uku Suviste selgitas sportimise tähtsust muusiku ja üldse artisti elus.

Õpetajad, kes gruppide juures olid, said koos lastega treenida, ning mis võiks olla veel parem võimalus ühises rütmis hingava koolipere tekkimiseks, kui mitte külg külje kõrval treenimine.

Loomulikult ei kuku sellised võimalused koolile iseenesest sülle. Toredale päevale eelnes pikk eeltöö, mille eesotsas oli meie kooli staažikas kehalise kasvatuse õpetaja Ülo Kurig. Paljuski tänu isiklikele kontaktidele ja vanarahva tarkusele, et küsija suu pihta ei lööda, sõlmiski ta kokkulepped spordiklubide ning treeneritega. Kool omalt poolt kinkis klubidele puuviljavaagnad ning päeva eestvedajatele 26 kooli logoga kruusi. Küll oli tore väsitava päeva lõpus kuulda spordiklubide esindajatelt kiidusõnu hästi käitunud koolilaste ning täpse korraldus- ning logistikatöö eest. Nii et rõõm on kahepoolne.

Täname veel kord spordiinimesi ning jääme ootama uusi kohtumisi uuel õppeaastal.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!