Uued noortekoorid Tallinna koolimaastikul

27. okt. 2016 PLMF - Kommenteeri artiklit

Muusikute fond PLMF kuulutas 2016. aasta kevadel projekti „Lõimumine läbi koorimuusika” raames välja konkursi leidmaks võimekaid dirigente uute kooride loomiseks vene õppekeelega üldhariduskoolidesse. Auväärne žürii valis välja kolm koorijuhti ‒ Ljudmila Sjomina, Tatjana Šumilova ja Julia Kozlova ‒, kes alustasid septembris tööd Tallinna Mustamäe reaalgümnaasiumis, Tallinna Kesklinna vene gümnaasiumis ja Tallinna Tõnismäe reaalkoolis. 

„PLMF peab oluliseks aidata kaasa eesti- ja muukeelse elanikkonna lõimumisele ning leiab, et just kultuuriline ühistegevus on selleks parim pinnas,” ütles PLMF-i kunstiline juht Pille Lill. Ta lisas, et “Eesti muukeelse elanikkonna hulgas ei ole koorilaul populaarne. Koolide juures tegutseb küll lastekoore, kuid sealseid lauljaid ei leia me täiskasvanutena kooritöös osalemas. Loodame, et projekti tulemusena tekib mõne aasta pärast Tallinna uus noortekoor, pakkudes toredat konkurentsi juba olemasolevatele kollektiividele.”

12. detsembril kell 17 ootame publikut vaba sissepääsuga kontserdile vene kultuurikeskuse väikesesse saali vastloodud kooride esmakordsele ühisele esinemisele. Kontserdil on kaastegevad sopran Alla Popova ja klaveril Ralf Taal, õhtut juhib Pille Lill.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!